Gimnazjum nr 1 Barcin
Kontakt
Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

Gimnazjum
Uczniowie
Osiągnięcia szkoły
Konkursy 2013/2014
Dla nauczyciela
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Marzec 2015 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Gimnazjum nr 1 w Barcinie
WIRTUALNY PUCHAR ŚWIATA - EDYCJA XII


To już dwanaście lat w naszej szkole odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich z małą tylko różnicą - jest wirtualny.
Zapraszamy wszystkich chętnych 24 lutego o godz. 9:30 do naszego Gimnazjum na zmagania na wszystkich skoczniach świata!
Do zobaczenia
ZMIANA PLANU OD 02.03.2015R.


UWAGA!!!
Od poniedziałku 3 marca ulegnie zmianie plan zajęć dydaktycznych.
Prosimy o zapoznanie się z nowym planem, który jest dostępny TUTAJ oraz w menu głównym oraz belce tytułowej.
SZKOŁĄ W RUCHU - WYJAZD NA NARTY


Zima to szczególny okres w roku kiedy to większość młodych ludzi narzeka na utrudniony dostęp do uprawiania sportu i spędza większość swojego czasu przed telewizorem lub komputerem. Czy opady śniegu i mróz muszą być przeciwskazaniem do czynnego uprawiania sportów w tym czasie? Czy sport to tylko piłka nożna i piłka siatkowa? Wręcz przeciwnie! Udowadniają nam to mgr Żaneta Kopydłowska i mgr Jacek Jordanowski, którzy wybrali się z uczniami klasy 1a i 2a na stok narciarski w Poznaniu. Uczniowie klas sportowych szybko zdobywali i doskonalili posiadane już umiejętności techniczne pod okiem nauczycieli i instruktorów narciarstwa. Młodzi narciarze odbyli kurs w cyklu dwóch wyjazdów szkolnych, co pozwoliło wzmocnić siłę ich kończyn dolnych i tułowia oraz poprawiło ogólną wytrzymałość ich organizmów. Wysiłek podejmowany na świeżym powietrzu w warunkach zimowych pozwala pozbyć się nadmiernych zasobów energii, hartuje ciało oraz poprawia utlenowanie krwii.
Zdjęcia z wyjazdów obejrzeć możecie w galerii Szkoły w Ruchu.
Szkoła w ruchu - zdjęcia

W tym miejscu zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na zajęcia sportowe, które będą odbywać się na salach gimnastycznych w budynku Gimnazjum nr 1 w Barcinie.
Poniżej terminarz zajęć przewidziany na tegoroczne ferie zimowe:
W. Kowal – Obóz sportowy – I tydzień ferii
M. Spychalska – Turniej Piłki Siatkowej – 23 lutego od godziny 9:00
J. Jordanowski – Rozgrywki w Piłkę Nożną dla klas III i SLO – 16 i 23 lutego od godziny 11:00,
R. Rydlewski – Turniej Piłki Nożnej dla klas II – 24 lutego od godziny 9:00,
G. Rydlewski – Turniej Piłki Nożnej dla klas I – 25 lutego od godziny 9:00,
J. Jordanowski – Rozgrywki w Piłkę Siatkową dla klas III i SLO – 20 i 27 lutego od godziny 12:00.
BAL KARNAWAŁOWY W ZESPOLE PUBLICZNYCH SZKÓŁ W PIECHCINIE

gimnazjum Barcin
Jak co roku uczniowie nauczani indywidualnie spotkali się na gminnym balu karnawałowym organizowanym przez nauczycieli ZPS w Piechcinie. Tym razem całą imprezę poprowadził zespół animatorek. Były zabawy z chustą, balonami, malowanie twarzy i mnóstwo tańca!!!
Jak na tłusty czwartek przystało nie zabrakło pączków i faworków, a na koniec każdy z uczestników otrzymał paczkę z drobnym upominkiem.
Zdjęcia z balu dostępne w naszej szkolnej galerii.

LICYTACJA LALEK


W czwartek na dużej przerwie w świetlicy szkolnej odbędzie się LICYTACJA LALEK uszytych przez uczniów naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego projektu UNICEF.
Każde wydane w tej licytacji 10zł to szczepionka ratująca życie jednego dziecka w Sudanie południowym.
ZAPRASZAM do zapoznania się ze zdjęciami lalek w GALERII i do udziału w czwartkowej licytacji, w której mogą wziąć udział uczniowie, wszyscy pracownicy szkoły, rodzice i inne osoby zaprzyjaźnione z tą akcją.
I. Kornecka
Zdjęcia lalek można zobaczyć w naszej szkolnej galerii.
CHWILA ODDECHU – NOWE DZIAŁANIE WOLONTARYJNE


Od lutego 2014 roku w naszej szkole jest realizowany projekt wolontaryjny „Chwila oddechu”, którego adresatami są dzieci i młodzież niepełnosprawna (od urodzenia do ukończenia gimnazjum) oraz ich rodzice/opiekunowie z terenu gminy Barcin. Polega on na organizowaniu sobotnich zajęć, będących atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, dostosowanych do potrzeb i możliwości niepełnosprawnych, a jednocześnie umożliwiających odciążenie rodziców od ich codziennych obowiązków opiekuńczo – wychowawczych.
„Chwila oddechu” jest formą pracy społecznej, czyli angażującą ludzi chcących „podarować” innym swój wolny czas. Są to zarówno nauczyciele i pracownicy obsługi oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 w Barcinie, rodzice gimnazjalistów. Każdy z wymienionych posiada różne umiejętności, talenty, którymi dzieli się podczas zajęć.
Realizowane zajęcia odbywają się na bazie infrastrukturalnej barcińskiego gimnazjum: sal gimnastycznych, świetlicy, sali polisensorycznej i muzycznej.
Oferujemy zajęcia dostosowane do możliwości uczestników projektu:
- rekreacyjno-sportowe, ruchowe – usprawniające motorykę dużą i małą oraz koordynację wzrokowo – ruchową;
- plastyczno – techniczne: malowanie, lepienie, wyklejanie itp.
- zajęcia stymulacji polisensorycznej przeprowadzane w specjalnie wyposażonej sali;
- spotkania z psem kynoterapeutycznym;
- zajęcia relaksacyjne.

Przedstawiamy aktualny harmonogram spotkań, które odbywają się w dwóch grupach w godzinach: 9:30 – 11:30 i 11:30-13:30:

1. sobota 31.01.2015r.
2. poniedziałek 16.02.2015r. (15:00 – 19:00) – BAL KARNAWAŁOWY
3. sobota 07.03.2015r.
4. sobota 21.03.2015r.
5. sobota 11.04.2015r.
6. sobota 25.04.2015r.
7. sobota 09.05.2015r.
8. sobota 23.05.2015r.
9. sobota 13.06.2015r.
NOCKA W SZKOLE


W nocy z 31 stycznia na 1 lutego nasza szkoła została nawiedzona. Tym razem nie duchy, a nasi szkolni aktorzy baraszkowali po korytarzach do późna. Choć wszystko było ściśle zaplanowane, to tak naprawdę nie wszystko szło jak w zegarku o odpowiedniej porze. Gdyby się zastanowić, to przecież nie da się zaplanować od A do Z dobrej zabawy i ludzkiej wytrzymałości.
Nie mniej cel spotkania został osiągnięty! Koło teatralne, mimo zmęczenia i senności, opracowało do końca spektakl na podstawie scenariusza jednej z naszych licealistek - Julii Piotrowskiej. Najnowsi rekruci zespołu teatralnego, jak możemy nazwać tych, którzy dopiero w tym roku zasilili nasze szeregi, przekonali się, że aktorstwo to nie kaszka z mleczkiem. Nie wszyscy spodziewali się, że tworzenie przedstawienia będzie ciężką i żmudną pracą, a efekt końcowy zobaczą dopiero o trzeciej nad ranem! Kto by pomyślał, że tak dobrze poznają uczucia, jakie towarzyszą żywym trupom, gdy mimo braku sił życiowych, musieli jeszcze funkcjonować. Żeby jednak nie było, że teatr tylko ludzi zamęcza, to wiedzcie, że wszyscy zgodnie uznali, iż bawili się świetnie. Jak jeden mąż, zawzięcie szlifowali swój kunszt aktorski i poznawali tajniki bycia na scenie. Nie obyło się też bez posiłku, jaki zapewnił im pobliski Kebab i filmu na dobranoc...
Ich misja zakończyła się około ósmej rano, gdy zaspani opuścili mury szkoły, by znaleźć jakieś przychylniejsze dla snu miejsce. Dopilnowały tego Pani Marzena Wolska i Pani Marlena Korgul, które tamtej nocy czuwały nad młodymi aktorami Lucarny.
Zdjęcia można zobaczyć w naszej szkolnej galerii.
ZAPROJEKTOWANA SZKOŁA


Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, która w szczególny sposób dba o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.
Nasza szkoła
- podchodzi do edukacji sposób nowoczesny,
- jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
- tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
- poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do - funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
- jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Dodatkowo, dzięki aktywności szkoły możemy stworzyć jedyną w swoim rodzaju „Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”, która po każdej edycji konkursu pokazuje skalę zaangażowania w pracę metodą projektu w poszczególnych województwach.
KCYŃSKIE SEKRETY... GEOCACHING


Kcynia jest bez wątpienia najbardziej malowniczym miasteczkiem na terenie Pałuk, położonym na wzgórzu (136 m n.p.m.). Tyle m.in. można przeczytać na oficjalnej stronie Kcyni. 31 stycznia nasi uczniowie wspólnie z gimnazjalistami udali się na Event do Kcyni, który był drugim takim spotkaniem w tym roku (pierwszy odbył się w Barcinie 24 stycznia). Wyruszyliśmy spod szkoły chwilę po 9. Pierwszym przystankiem był Szubin, gdyż nie mogliśmy pominąć tego miasta, a że było w nim ukryte kilka skrytek, to tym bardziej zdecydowaliśmy się na dwugodzinny przystanek. Niestety, pomimo silnej 14-osobowej grupy zdołaliśmy zdobyć tylko dwie skrytki. Trochę ze smutnymi minami wsiedliśmy do busa i udaliśmy się do Kcyni. Miasteczko przywitało nas bardzo miło, bo już pierwsze poszukiwania skończyły się pełnym sukcesem. Przeszliśmy całe miasteczko, zdobywając wszystko, co było do zdobycia, a zabawa nie miałaby końca, gdyby nie to, że zbliżała się godzina rozpoczęcia eventu. Ustawiliśmy koordynaty i udaliśmy się w wyznaczone miejsce. Tam czekali już inni geocecherzy. Po przywitaniu i omówieniu spraw organizacyjnych czekaliśmy aż w serwisie pojawią się przygotowane na tą okoliczność skrytki. Równo o godz. 14 otrzymaliśmy wiadomość o Kcyńskich sekretach… - skrytce zagadkowej, gdzie wiedza z matematyki i geografii była niezbędna. Szybka podróż po rynku i najciekawszych miejscach miasteczka, podstawianie liczb do wzoru i koordynaty były gotowe. Najlepiej i najszybciej zrobili to uczniowie barcińskiego liceum, którzy po blisko godzinie cieszyli się z FTF-owego znaleziska. Wspólne zdjęcie zakończyło zmagania. Zmęczeni, ale bogatsi o 13 nowo odkrytych skrytek z jednym FTF-em udaliśmy się w drogę powrotną. Warto podkreślić, że na evencie zobaczyliśmy pięć przedmiotów podróżnych, które zwiedziły kilkadziesiąt państw z całego świata. Sami przywieźliśmy jeden, który we wrześniu zostawił ktoś na cmentarzu żydowskim w Kniei.
Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.
KONKURS KREATYWNOŚCI
Newsy

UWAGA! UWAGA! UWAGA!
10 marca w naszej szkole odbędzie się I POWIATOWY KONKURS KREATYWNOŚCI „POMYSŁOWY GIMNAZJALISTA”. Organizatorami konkursu są uczniowie klasy IIIb z wychowawcą.
Zapraszamy do udziału wszystkie gimnazja z powiatu żnińskiego! Udostępniamy szczegółowy regulamin i potrzebne formularze. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!
IIIb
Regulamin dostępny jest TUTAJ
Formularz zgłoszeniowy TUTAJ
Krzyżówka Pomysłowy Gimnazjalista TUTAJ
POŁOWINKI 2015

gimnazjum barcin
30 stycznia (piątek) między godziną 17:00 a 21:00, w naszej szkole odbyły się Połowinki dla uczniów klas drugich, przygotowane przez wychowawców i rodziców.
Dyrektor szkoły, Pani Lidia Kowal przywitała wszystkich uczestników imprezy (którzy świętowali półmetek nauki w gimnazjum). Oprawą muzyczną zajęła się absolwentka gimnazjum, Natalia Lewandowska. Wspaniała zabawa była przeplatana konkursami i prezentacjami poszczególnych klas. Każda z nich przygotowała również skecz. Występy dostarczyły wszystkim wiele śmiechu i radości oraz pokazały, jak świetnie potrafimy się zgrać. Uczestnicy podczas zabawy posilali się wspaniałymi kanapkami, pizzą i słodyczami. Młodzież uznała Połowinki za najlepszą, dotychczasową imprezę, w której brali udział.
W naszej galerii dostępne są zdjęcia z tejże zabawy.