Gimnazjum nr 1 Barcin
Kontakt
Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

Gimnazjum
Uczniowie
Osiągnięcia szkoły
Konkursy 2013/2014
Dla nauczyciela
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Grudzień 2014 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Gimnazjum nr 1 w Barcinie
MISTRZOWIE PIEROGÓW


Tegoroczne spotkanie świąteczne grupy integracyjnej przebiegało pod hasłem „Wybieramy mistrza pierogów”. Wszyscy z zapałem wałkowali i wycinali ciasto, nakładali farsz, a potem lepili i gotowali pierogi. Najlepszym w tej konkurencji okazał się Wiktor Ratajczak, uczeń klasy I b .
Wigilijnego smaku i zapachu dodał gorący barszcz, a w prawdziwie świąteczny nastrój wprowadziły nas słuchane kolędy.
Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy
KRISMAS SZOŁ II


VII EDYCJA POWIATOWEJ LIGI SZACHOWEJ


Już po raz siódmy zainaugurowano rozgrywki w Powiatowej Lidze Szachowej, która odbywa się w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie. Tym razem w rozgrywkach uczestniczy dziesięć drużyn, które rywalizują w jednej lidze rozgrywając mecz i rewanż systemem "każdy z każdym".
Do Żnina pojechały dwa zespoły z Barcina - oba z Gimnazjum, niestety po raz pierwszy zabrakło zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie.
Na pierwszym zjeździe rozegrano dziewięć kolejek. Oba nasze zespoły zaprezentowały się przyzwoicie. Nasza pierwsza drużyna zajmuje trzecie miejsce, natomiast druga siódme. Każde spotkanie w lidze jest bardzo wyrównane, a o zwycięstwie często decydują drobne potknięcia. Przekonał się o tym nasze zespoły jak i ich rywale.
W pierwszym zespole najlepiej radzi sobie Kamil Dziennik, który wygrał 8 z 9 partii. Pozostali również prezentują dobrą formę: Sebastian Borzuchowski (5,5 punkta), tyle samo Jakub Szostek, natomiast Julia Maciejewska 5 punktów.
W drugim zespole najlepiej spisuje się Marek Wróblewski 6 punktów, Filip Andler 4, Marysia Wolska 2,5, Daniel Mac 1,5 i Bartłomiej Kurek 1.
Zmagania naszych szachistów można śledzić TUTAJ.
MIKOŁAJKOWE DEBIUTY


9 grudnia 2014 r. w Piechcinie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki „Mikołajkowe Debiuty”. Uczestnicząca w konkursie młodzież musiała się zaprezentować w repertuarze: Alicji Majewskiej, zespołu Bajm, Pectus, Perfekt lub wykonawców lat 20-tych czy 30-tych.
W najstarszej kategorii wiekowej II miejsce zajęła Olga Gwizdała z klasy Ic .
Serdecznie gratulujemy :)
Agnieszka Korzempa

GMINNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH


3 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie już po raz trzeci obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym roku odbył się pod hasłem „Spotkanie ze sztuką”. W przygotowanie różnych atrakcji dla dzieci niepełnosprawnych włączyły się szkoły i przedszkola z naszej gminy oraz Środowiskowe Ognisko Wychowawczo- Terapeutyczne. Całość prowadził Miejski Dom Kultury w Barcinie.
Radosne świętowanie rozpoczęło się w rytmie zumby, odtańczonej wspólnie przez dzieci, młodzież i dorosłych. Później wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w zajęciach tematycznych związanych ze sztuką. Angażowali się w zadania przygotowane przy różnych stanowiskach. Włączali się we wspólny taniec, malowanie, kręcenie filmu, słuchanie i tworzenie muzyki. Nasze gimnazjum odpowiedzialne było za „sztukę współczesną”.
W chwilach przerwy częstowaliśmy się pysznymi tostami, goframi, owocami i sokiem. Każdy uczestnik Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych wspierany był przez wolontariuszki z gimnazjum, które pomagały podczas pracy przy różnych stanowiskach.
W trakcie zajęć oglądaliśmy także symulację o konieczności zakładania odblasków podczas pieszych wędrówek oraz w czasie powrotu ze szkoły.
We wspólnej pracy i zabawie towarzyszyły nam nasze Panie Dyrektor: Lidia Kowal i Marzena Wolska.
Mamy nadzieję na równie udane obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w przyszłym roku.
wolontariusze Gimnazjum nr 1 wraz z opiekunami
Zdjęcia z obchodów można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy
KONKURS GWARY PAŁUCKIEJ


Dnia 27 listopada 2014 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin, odbył się VI Powiatowy Konkurs Gwary Pałuckiej pt: „Ocalić od zapomnienia-gwara pałucka”. W konkursie mogły brać udział szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne oraz kategoria „Open”. W kategorii szkół gimnazjalnych brało udział dziewięć osób, z czego trzy to nasze uczennice (Izabella Marczak IIIb, Wiktoria Małkowicz Id ,oraz Julia Bronk Ie). Pozostali uczestnicy konkursu przyjechali do nas z Janowca Wielkopolskiego, Piechcina, oraz Gąsawy. Jury w składzie: p. Teresa Wilk, p. Elżbieta Pałka, p. Sławomir Różański, p. Kazimierz Binkowski i p. Arkadiusz Jakubowski, miało bardzo trudne zadanie, aby wytypować tych najlepszych. Wszyscy zaprezentowali swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie. W międzyczasie, gdy jurorzy się naradzali, czekał na nas drobny poczęstunek w postaci drożdżówki, chleba ze smalcem, marchwią i ogórkiem, sok owocowy lub kawa. Gościem specjalnym była pani Jadwiga Dziurgiela, która jest mistrzynią haftu pałuckiego, oraz pan Krzysztof Leśniewski, który zajmuję się kuchnią pałucką. Dowiedzieliśmy się trochę o stroju pałuckim oraz o specjałach kuchni pałuckiej.
I-miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum Izabella Marczak, która wyrecytowała wiersz pt:: „Mynczarnia dobrygó wychowanio”. Każdy uczestnik konkursu dostał drobny upominek. Spotkanie zakończył p. Binkowski wierszem wyrecytowanym osobiście oraz pamiątkowym zdjęciem. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok ! :)

ANDRZEJKI 2014


Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.”
Znaczenie powyższego przysłowia uczestnicy zajęć integracyjnych sprawdzali w poniedziałek 26 listopada. Lejąc wosk, patrząc w karty, przekłuwając serca z imionami próbowali poznać swoją przyszłość. Towarzyszyło temu wiele emocji…
Nie zabrakło też stałego elementu – warsztatów kulinarnych. Tego dnia uczniowie pod okiem pedagogów przygotowywali naleśniki. Każdy miał okazje skomponować własne nadzienie z owoców, bakalii, jogurtów i twarożków.
Zdjęcia dostępne w naszej galerii
IV KONKURS RECYTATORSKI POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ


Kolejny raz w naszym gimnazjum znaleźli się śmiałkowie, którzy podjęli wyzwanie zmagania się z poezją w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim i wzięli udział w IV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Obcojęzycznej. Jury, w składzie: p. Izabella Forgiel, p. Anna Kończal i p. Katarzyna Wachowska, z zadowoleniem zaobserwowało, że z roku na rok poziom uczestników podnosi się. Efektem tego były burzliwe obrady komisji konkursowej, której dużą trudność sprawiło wyłonienie zwycięzców. Trzecie miejsce przyznano Joannie Mrowińskiej oraz Izabeli Marczak. Drugie miejsce zdobyła Natalia Szczepaniak. Pierwsza nagroda trafiła do rąk Aleksandry Głowackiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i wytrwałości w nauce języków obcych.
ZAPOBIEGAMY POŻAROM 2014


"Zapobiegajmy pożarom" pod takim hasłem przeprowadzono ogólnopolskiego konkursu plastycznego w tym roku. Nadesłane prace na eliminacje gminne były podzielone na VI kategorii. Na konkurs wpłynęło 112 prac m.in. z przedszkoli 21, szkół podstawowych 75, gimnazjum 7, szkół ponadgimnazjalnych 2 oraz 6 autorstwa dorosłych. 5 listopada na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego jury w składzie: przewodniczący Sławomir Różański, sekretarz Jerzy Kozłowski oraz członkowie komisji Krzysztof Wilk, Bogdan Makowski, Janusz Krause wybrali najlepsze prace, które awansowały na szczebel powiatowy.
W kategorii gimnazjum I MIEJSCE zajęła Monika Wojtasik z kl. 3a, II MIEJSCE- Szymon Zeidler z kl. 1.
Praca Szymona zdobyła wyróżnienie na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy

XIV FESTIWAL ARTYSTYCZNY
Newsy

15 listopada odbył XIV Festiwal Artystyczny Gimnazjów Województwa Kujawsko-Pomorskiego GIM-ART w Bydgoszczy.
W kategorii MUZYKA nagrodę otrzymały solistki: Beata Krause z kl. 3e i Olga Gwizdała z kl. Ic.
W kategorii PLASTYKA Monika Wojtasik z kl. 3a zdobyła nagrodę główną: ZŁOTY GRAWERTON!
Gratulujemy
Agnieszka Korzempa

BARWY JESIENI 2014


„Barwy jesieni” to gminny konkurs plastyczny organizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Mamliczu. Biorą w nim udział uczniowie niepełnosprawni podzieleni na trzy kategorie wiekowe:
I – od 4 do 6 lat,
II – od 7 do 9 lat,
III – powyżej 10 roku życia.
Celem konkursu jest rozbudzenie plastycznej twórczości związanej z obecną porą roku, prezentacja swoich umiejętności, zdolności oraz wspólna praca nauczyciela, rodzica
i dziecka.
W tegorocznej edycji pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął uczeń naszego gimnazjum - Konrad Bukowski.
Gratulujemy!!!
Zdjęcia dostępne TUTAJ