Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
Kontakt
Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Maj 2016 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Zespole Szkół nr 1 w Barcinie
FESTIWAL NAUKI ZAPRASZAMY


MATEMATYKA JEST DRZWIAMI I KLUCZEM DO NAUKI
Newsy

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki Roger Bacon.
17 maja br w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Żninie odbyła się IX edycja Konkursu Matematycznego o tytuł Najlepszego Matematyka Klas I i II Gimnazjów Powiatu Żnińskiego. Nasze gimnazjum reprezentowali Zuzanna Jaskuła i Aleksandra Łagocka z klas pierwszych oraz Adrianna Bartoś i Jakub Dreżewski z klas drugich. Pierwsze miejsce w kategorii klas drugich zdobył uczeń naszego gimnazjum - Jakub Dreżewski. Gratulujemy!!!

I i III MIEJSCE W KONKURSIE


Zespół Szkół w Lubostroniu w ramach realizowanego międzynarodowego projektu partnerskiego szkół \"Logic and Maths\" oraz dzięki środkom pozyskanym z Programu ERASMUS+, zorganizował I Powiatowe Zawody w układaniu Kostki Rubika. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Jakub Jeżuchowski z IId i Piotr Marczak z Ib. Czasy chłopców w półfinale dały Im awans do finału, w którym walczyli o zwycięstwo z trzema innymi zawodnikami. Po pełnym stresu finale Jakub Jeżuchowski zdobył I , a Piotr Marczak III miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w tak sprawnych ruchach palcami, przy znajomości logicznych algorytmów tych ruchów.
ŚWIĘTA MAJOWE W NASZEJ SZKOLE


11. maja obchodziliśmy wszystkie święta majowe. Z tej okazji został zorganizowany apel. Prowadzący uczniowie opowiedzieli nam o obchodach tych świąt i o przyczynach ich powstania. Utalentowani zaprezentowali utwory, grając na różnych instrumentach, śpiewali pieśni patriotyczne, bez których apel nie byłby tak wymowny. Gościliśmy w naszej szkole Panią Wiceburmistrz, dyrektorów placówek oświatowych i kulturowych naszego miasta i gminy. Nasze spotkanie zakończyło się testem historycznym. Najlepszymi okazali się goście z Zespołu Publicznych Szkół z Piechcina.
N. Dziennik, 3f
Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link
Materiał filmowy dostępny jest TUTAJ
WERNISAŻ WERONIKI BEMBENEK


6. maja 2016 r. w Filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin w Piechcinie odbył się wernisaż zdjęć naszej uczennicy, Weroniki Bembenek, licealistki w Zespole Szkół nr 1 w Barcinie. Swoją przygodę z fotografią rozpoczęła pod okiem pani Ludwiki Adamczyk, nauczycielki przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie i kontynuuje ją do dzisiaj, biorąc udział w spotkaniach koła fotograficznego w naszej szkole. Jej prace zostały docenione przez znawców fotografii, co zaowocowało zajęciem dwukrotnie (2010 r. ,2015 r.) III miejsca w Regionalnym Konkursie Ekologicznym, zdobyciem I miejsca w Wojewódzkim Konkursie pt. "Związani 18 południkiem" i osiągnięciem wyróżnień w konkursach: Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Mosty" oraz kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu "Związani 18 południkiem".
Na piechcińskiej wystawie podziwiać można było przede wszystkim zdjęcia przyrody i architektury. Ciekawa perspektywa, interesująca kompozycja i umiejętność uchwycenia odpowiedniej, magicznej chwili sprawiły, że prace Weroniki stają się niebanalne, wywołują u odbiorcy szereg skojarzeń i emocji. Sama autorka o swoich dziełach mówi: "Inspirowana codziennością, chcę pokazać ją w inny, ciekawszy sposób. Wierzę, że w każdej, nawet najmniejszej czynności lub rzeczy, kryje się coś niesamowitego. Chociażby sam proces powstawania. Podczas niego nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. To samo dotyczy natury. Jest żywa, zaskakująca, zmienna. Dzisiaj zachód słońca wygląda tak, a jutro? Będzie inny".
Gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów.
Halina Pietrzak

W DNIU BEZ ŚMIECENIA POSPRZĄTALIŚMY LAS


Nie śmiecąc chronisz środowisko i szanujesz naszą wspólną przestrzeń życiową - pamiętaj o tym przez cały rok!
14 maja społeczność szkolna wraz z grupą geocachingowców spotkała się w lesie krotoszyńskim aby uczcić święto Dnia Bez Śmiecenia.
Chwilę po godzinie 10:30 podzieleni na grupy rozpoczęliśmy sprzątanie lasu.
Tak relacjonował jeden z uczestników to wydarzenie
Pogoda tego dnia wyśmienita - piękne słoneczko, które przebijało się przez mocno już zielone i duże liście, ale i temperatura w okolicach osiemnastu stopni. Lasem było czuć i to od samego wejścia. Ja się wybrałem w czteroosobowej brygadzie, gdzie na trasie dołączyli coolaPL oraz grojak i tak doszliśmy na kordy. Tutaj znane twarze chociaż pojawiły się też nowe i to cieszy. Kilka minut rozmów i organizator zapędził nas do sprzątania. Każdy otrzymał worek i rękawice oraz trasę, którą musiał pokonać. My mieliśmy za zadanie uprzątnąć teren wzdłuż jednej z dróg. Po blisko 30 minutach spotkaliśmy się w wyznaczonym miejscu, przepakowaliśmy worki (zbawienny okazał się transport samochodowy - na zdjęciach można to zobaczyć) tj. do miejsca odbioru i rozpoczęliśmy marsz w kolejny region lasu. Tutaj na trasie spotkaliśmy dwóch zaginionych geocacherów, którzy znaleźli kilka ciekawych przedmiotów gospodarstwa domowego, które nie szczególnie las by przerobił.
Po sprzątaniu organizator podziękował wszystkim za wspólnie spędzony czas oraz to, że zadbaliśmy aby okolica wokół nas była czysta, a następnie sympatycy geozabawy oddali się sprawami czysto geocacherskimi wymiany drewniaków, traveli oraz najmłodsi dowiedzieli się na czym ta zabawa polega.
Myślę, że było to udane, pożyteczne przedpołudnie.


Zdjęcia ze sprzątania w naszej szkolnej galerii.
WYCIECZKA INTEGRACYJNA TORUŃ


12 kwietnia wzięliśmy udział w integracyjnej wycieczce do Torunia, na którą zaprosiły nas panie Joanna Garwol i Maria Kowalska ? Bembenek z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie.
Razem z uczniami niepełnosprawnymi z całej gminy Barcin, ich rodzicami i nauczycielami mieliśmy możliwość atrakcyjnie spędzić ten dzień.
Czekał na nas rejs stateczkiem po Wiśle wzbogacony historycznym komentarzem przewodnika.
Większość czasu spędziliśmy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie każda wystawa była dla nas kreatywnym spotkaniem z nauką. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na pysznym deserze.
Konrad Bukowski, Wojciech Polcyn z nauczycielami

Zdjęcia z wyjazdu dostępne w naszej szkolnej galerii.
ZAKOŃCZENIE KLAS TRZECICH


W dniu 29.04.2016 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy III liceum.
Pani dyrektor Marzena Wolska oraz pan dyrektor Tomasz Woźnicki jako pierwsi zwrócili się do maturzystów z życzeniami przyszłych sukcesów.
Uczniowie klasy III przedstawili krótkie podsumowanie trzech lat spędzonych w szkole oraz przekazali podziękowania i kwiaty dla Dyrekcji, wychowawcy oraz dla swoich nauczycieli.
Uczniowie klasy I i II liceum na pożegnanie swoich starszych kolegów przygotowali drobne upominki oraz życzenia płynące z głębi serca, a uczennice gimnazjum, Olga Gwizdała i Zofia Drzewiecka pod kierunkiem pana Marcina Niesyna wykonały kilka utworów muzycznych dedykowanych żegnającym się ze szkołą uczniom klasy III.
Po rozdaniu nagród oraz świadectw, głos zabrał wychowawca klasy- pani Dominika Wysocka, która wręczyła swoim uczniom drobne upominki oraz skierowała w stronę maturzystów życzenia wielu sukcesów w dalszej drodze ku wiedzy.
"?Zdobywajcie ją z pasją i kierujcie się własnymi pragnieniami."
Teraz pora na pierwszy sprawdzian dojrzałości: egzaminy maturalne.
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia!
Zdjęcia z uroczystości dostępne w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU OBRONA CYWILNA WOKÓŁ NAS


Wojewoda Kujawsko-Pomorski ? Szef Obrony Cywilnej Województwa zorganizował konkurs "Obrona Cywilna wokół nas". Edycja 2016 przebiegała pod hasłem "112 w trudnej sprawie, nie używaj przy zabawie". 11 maja br. Szef Obrony Cywilnej Miasta i Gminy Barcin Michał Pęziak wręczył okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe uczestnikom II etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego "Obrona Cywilna wokół nas".

Uczniowie Natalia Suplicka i Lena Drozdowska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie, Jagoda Czaplińska, Jakub Trela i Zuzanna Balcerzak ze Szkoły Podstawowej w Mamliczu oraz Maria Wolska i Mateusz Fabijański z Zespołu Szkół Nr 1 w Barcinie przygotowali prace plastyczne promujące właściwe postawy wobec zagrożeń, uczące prawidłowego zachowania i reagowania wobec różnorodnych niebezpieczeństw cywilizacyjnych i zdarzeń o charakterze kryzysowym, a w szczególności korzystania z numeru alarmowego 112.

Decyzją Gminnej Komisji Konkursowej w składzie Andrzej Bluma, Agnieszka Antczak i Beata Wyszyńska, prace Natalii, Leny, Jagody, Jakuba, Zuzanny, Marii i Mateusza zostały zakwalifikowane do III etapu konkursu dla dzieci i młodzieży organizowanego pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Celem konkursu jest upowszechnienie i pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, obrony cywilnej, rozumianej jako szeroko pojęta ochrona ludności oraz podnoszenie świadomości występowania zagrożeń naturalnych i spowodowanych działalnością człowieka w otaczającym nas środowisku wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu. Uczestnictwo w konkursie rozwija wyobraźnię uczestników, pozwala zwrócić uwagę uczniów na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, szkole i poza nią. Przybliża również mieszkańcom regionu, dzięki prezentacji prac laureatów, różne aspekty ochrony ludności w naszym regionie.
źródło: barcin.pl
TYTOŃ A NASZE ŻYCIE


Papierosy są jedną z najbardziej znanych używek XXI w. zaraz po alkoholu i narkotykach oraz dopalaczach. Wpływ nikotyny jak i substancji zawartych w papierosie są uzależniające. Skład papierosa to m.in.: amoniak, płyn do WC, substancje rakotwórcze. Nikotyna ma nie tylko wpływ na choroby płuc, ale również raka jąder, raka szyjki macicy, raka jamy ustnej, chłoniak, z powodu palenia niszczy się skóra, uzębienie i paznokcie a także jest możliwość utraty płodności i szybsze starzenie się skóry. Kwestia finansowa jest również istotna. Miesięczny koszt (licząc jedną paczkę dziennie - ok. 15zł) wynosi 420 zł, a roczny 5040 zł. Warto przemyśleć koszta finansowe, zdrowotne i społeczne. Bierne palenie to przebywanie w towarzystwie osób palących. Jest to bardziej szkodliwe.Pomyślmy zanim damy złapać się w sieć palenia papierosów!!
Joanna Mrowińska, Julia Kłopocka, Natalia Rudnicka

ZAPRASZAMY 24 MAJA NA FESTIWAL NAUKI I PASJI