Gimnazjum nr 1 Barcin
Kontakt
Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

Gimnazjum
Uczniowie
Dla nauczyciela
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Grudzie 2015 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie
OTWARCIE PATPORTU W BARCINIE


24 listopada 2015 roku przybyłych do Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie gości powitały słowa hymnu Pat-u ?Nie wracajmy jeszcze na ziemię?. Pobujajmy jeszcze w obłokach??. I choć perspektywa ta wydawała się bardzo kusząca, prowadzący spotkanie uczniowie zachęcili nas jednak do powrotu. Cel był szczególny - powołanie naszego PaTPORTU. W stawianiu kolejnych kroków na drodze formalizowania działalności profilaktycznej towarzyszyli nam zaproszeni goście: reprezentanci władz Gminy Barcin, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Komisariatu Policji
w Barcinie, MDK, SAMPO, Dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Barcin, przedstawiciele Biblioteki Miejskiej, przyjaciele ze Stowarzyszenia ?Otwarte Umysły? i Grupy SymPaTycy oraz członkowie rady rodziców i grona pedagogicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie.
JAKI ZAWÓD? ODCINEK VI


Witajcie drodzy uczniowie,
Zastanawiacie się nad swoją przyszłością, rozważacie, jaką ścieżką podążać dalej? Postawić na ogólną edukację, czy zdecydować się na kształcenie zawodowe?
Zapraszam Was do kolejnego spotkania. Tak jak obiecałem dziś zawody z obszaru administracji i usług - część druga
Wszystkie informację do Was dostępne są pod tym LINKIEM.
Zapraszam do lektury i sprawdzenia się czy moje preferencje odpowiadają zawodom z obszaru turystyczno-gastronomicznego.
NAJLEPSZY POLIGLOTA


17 listopada 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum - Paulina Małodzińska, Maria Wolska, Jakub Dreżewski, Karol Kaśków i Jędrzej Gwizdała brali udział w konkursie "NAJLEPSZY POLIGLOTA" zorganizowanym przez Zespół Szkół w Mogilnie. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego z elementami realioznawczymi w języku rosyjskim i angielskim. Mimo iż zadania konkursowe były trudne, młodzież naszej szkoły uzyskała wysokie wyniki. Wśród nagrodzonych znalazł się Jędrzej Gwizdała, który zajął II miejsce.
GRATULUJEMY
NOSZĄC OBDAROWUJESZ MIŁOŚCIĄ


Nosząc, obdarowujesz miłością. Człowiek rodzi się z silną potrzebą bliskości. Przez 9 miesięcy rozwijał się ciasno otulony w ciele mamy, czuł jej ruchy, słyszał (tak, tak, już od 20 tygodnia ciąży płód ma w pełni wykształcony narząd słuchu) bicie jej serca, był kołysany przez ruchy mięsni oddechowych. Z chwilą narodzin, przyzwyczajenia dziecka nie ulegają gwałtownej zmianie, nadal potrzebuje ono bliskości rodzica, bezpośredniego z nim kontaktu. Do około 6 miesiąca życia dziecko sądzi, że stanowi integralną część swojej mamy! Aby zapewnić dziecku bliskość, a tym samym prawidłowy rozwój, warto je nosić. Nie zostawiać godzinami w łóżeczku, a właśnie mieć je przy sobie, od początku wdrażać je w rytm życia rodziny. Jak to pogodzić z potrzebami mamy? Jak zjeść obiad, nosząc dziecko? Użyć chusty.
Chusty zapewniają dziecku pawidłową pozycję, kontakt z ciałem rodzica. Pozwalają tacie budować więź z dzieckiem. Pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Często maluchy noszone w chuście są odważniejsze i bardziej ciekawe świata (jest to konsekwencja zaspokojenia potrzeby bliskości). Chusty pomogają również przetrwać dziecku jak i rodzicom męczące malucha kolki. Każdy chustujący rodzic wymieniłby jeszcze conajmniej kilka zalet tego sposobu noszenia.
W sobotę 7 listopada w Gimnazjum nr 1 w Barcinie miały miejsce warsztaty, w czasie których rodzice mogli nauczyć się prawidłowego wiązania chust. Prowadziła je absolwentka tegoż gimnazjum Wiesława Kobis - Doradca Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich ClauWi?.
Dwugodzinne darmowe warsztaty obejmowały zarówno część teoretyczną poświęconą m.in. rodzajom chust i nosideł oraz część praktyczną, w czasie której rodzice pod okiem eksperta motali swoje maluchy.


CO NAM JESIEŃ W KOSZU NIESIE


Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Mamliczu mieliśmy możliwość zaprezentować swoje umiejętności plastyczne biorąc udział w konkursie ?Co nam jesień w koszu niesie??. Nasze prace zostały wystawione w hollu szkoły i ocenione przez jury w trzech kategoriach wiekowych.
12 listopada wzieliśmy udział w spotkaniu podsumowującym, podczas którego otrzymaliśmy dyplomy i upominki. Był też czas na rozmowy przy gorącej herbacie i ciastkach.
Konrad Bukowski, Wojciech Polcyn
Zdjęcia dostępne w naszej szkolnej galerii.
NASI NAJLEPSI W POWIECIE


Po 5 letniej przerwie nasz zespół piłki ręcznej powtórni wywalczył tytuł Mistrza Powiatu. Dnia 17 listopada drużyna naszego Gimnazjum rozegrała w sali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Piechcinie finałowy turniej w piłce ręcznej chłopców na szczeblu powiatu. W zawodach oprócz naszgo zespołu udział wziął najlepszy zespół gminy Żnin, który stanowili chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Żninie oraz zeszłoroczny Mistrz Powiatu, a zarazem gospodarz turnieju - zespół Gimnazjum z Piechcina.
W turnieju rozegranym systemem ,,każdy z każdym? zaplanowano 3 mecze trwające 2 razy po 12 minut. W pierwszym meczu nasi zawodnicy pokonali pokonali zespół żnińskiego gimnazjum w stosunku bramkowym 6-2, natomiast w drugim, po bardzo zaciętym pojedynku chłopcy z Piechcina zremisowali 5-5 ze Żninem. Do końca turnieju tytuł Mistrza Powiatu nadal był sprawą otwartą. W pojedynku naszego gimnazjum z drużyną z Piechcina padł wynik 11-6 ustalając ostatecznie tabele zawodów:
1. Gimnajum nr 1 Barcinie pkt.4 stosunek bramek 17-8
2. Gimnazjum nr 1 w Żninie pkt.1 stosunek bramek 7-9
3. Gimnazjum w Piechcinie pkt.1 stosunek bramek 11-16

Tytuł Mistrza Powiatu Żnińskiego trafił tym samym w ręce naszych szczypiornistów. Puchar z rąk Powiatowego Organizatora Sportu mgr Stefana Fedejko, który był również sędzią głównym zawodów, odebrał kapitan zespołu Radosław Musiał. Chłopcom z Barcina gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 25 listopada 2015 roku.
Na zdjęciu siedzą od lewej w dolnym rzędzie: Nowak Gabriel, Zachwieja Dominik, Nowak Adam, Musiał Radosław, Gaczkowski Mateusz, Chowaniak Marcin,
W górnym rzędzie od lewej : Rafał Rydlewki ? 2 opiekun zespołu, Łożyński Dariusz, Tomczak Mikołaj, Jabłkowski Mikołaj, Głowacki Maciej, Gnybek Patryk, Piątkowski Konrad, Zarada Jakub, Szostek Jakub, Chałupniczak Filip, Rydlewski Gniewomir ? trener i opiekun zespołu.


MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PŁYWANIU


Dnia 17 listopada 2015 roku w budynku Krytej Pływalni przy ul. Hallera w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Gimnazjalnych w pływaniu. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w 4 stylach i sztafetach kategorii dziewcząt i chłopców. Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie reprezentowało dwóch uczniów. Byli nimi ? Bartosz Maćkowiak z IIB oraz Tomasz Barczyński z IC . Starty obu zawodników w swoich stylach okazały się bardzo udane, szczególnie, że Bartek i Tomek startowali ramię w ramię z zawodnikami starszymi od siebie (klasy 1,2 i 3 pływały razem). Bartek ostatecznie zajął 10 miejsce (0:38,78), a Tomek 21 miejsce w stylu motylkowym (0:37,76) i 31 lokatę w stylu dowolnym (0:33,06).

W imieniu całej szkoły DZIĘKUJEMY zawodnikom za wkład w sukces i godne reprezentowanie NASZEGO GIMNAZJUM !

JAKI ZAWÓD? ODCINEK V


Witajcie drodzy uczniowie,
Zastanawiacie się nad swoją przyszłością, rozważacie, jaką ścieżką podążać dalej? Postawić na ogólną edukację, czy zdecydować się na kształcenie zawodowe?
Zapraszam Was do kolejnego spotkania. Tak jak obiecałem dziś zawody z obszaru administracji i usług - część pierwsza
Wszystkie informację do Was dostępne są pod tym LINKIEM.
Zapraszam do lektury i sprawdzenia się czy moje preferencje odpowiadają zawodom z obszaru administracji i usług - część druga.
KU PAMIĘCI


Dnia 16.11.2015 r. o godzinie 12:00 w salach lekcyjnych uczciliśmy minutą ciszy pamięć Francuzów, którzy zginęli w zamachach terrorystycznych w Paryżu. W piątkowych atakach zginęło ponad 120 osób. Premier Francji podał do wiadomości publicznej, że udało się zidentyfikować zwłoki 103 osób. Jest to najbardziej tragiczne wydarzenie we Francji od czasów II wojny światowej. Cały świat łączy się w bólu z rodzinami ofiar i solidaryzuje się z Francją.

ZŁOTY GRAWERTON dla GRUPY TEATRALNEJ "LUCARNA"


W sobotę, 14 listopada, po raz piętnasty w Gimnazjum nr23 w Bydgoszczy odbył się konkurs GIM-ART. Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna "Lucarna", która przygotowała profilaktyczny spektakl pt. "Mały Król". Przedstawienie nacechowane jest symbolem i przedstawia współczesne problemy młodzieży. W niekonwencjonalny sposób demaskuje współczesny brak wartości i zwraca uwagę na potrzeby jednostki.
Kółko teatralne stawiło się na miejscu bardzo dobrze przygotowane. Oczywiście uczniowie stresowali się, ale to tylko zmobilizowało grupę do pracy. Godziny prób i wysiłek włożony w spektakl przyniosły satysfakcjonujący efekt. Barciniacy zajęli pierwsze miejsce w swojej kategorii, co okazało się wisienką na torcie. Oczywiście grupa nic by nie zdziałała bez godnego przygotowania, a każdy z nas wie, że bez nauczyciela niczego się nie nauczymy. Teatrem "Lucarna" wytrwale opiekuje się p. Marlena Korgul i p. Marzena Wolska, które oczywiście wspierały uczniów w sobotę. A co wygrała grupa teatralna? Przepiękny Złoty Grawerton, który od wielu lat jest główną nagrodą tego konkursu, a także odtwarzacz CD z funkcją USB dla całej drużyny.
Należy również wspomnieć, że konkurs GIM-ART nagradzał nie tylko przedstawienia, ale także występy muzyczne, literaturę oraz prace plastyczne. Każda kategoria oceniana była przez jury osobno. Uczniowie z Gimnazjum nr1 w Barcinie przystąpili tylko do kategorii- teatr. Na imprezie poznaliśmy kolegów z Gimnazjum im. Jana Kochanowicza w Nowej Wsi Wielkiej, Gimnazjum z Janikowa, Strzelna i Bydgoszczy.
"Lucarna" jeszcze raz dziękuje wspaniałym paniom mentorkom za wysiłek, trud, a przede wszystkim cierpliwość. Bez pań nic byśmy nie osiągnęli. Dziękujemy!
Agnieszka Butowt
PATRIOTYCZNE GRY ULICZNE


We wtorek, 10 listopada, w naszym mieście odbyły się już po raz kolejny Patriotyczne Gry Uliczne. Wzięły w nich udział trzyosobowe drużyny z Barcina oraz okolic. Organizatorem imprezy był Miejski Dom Kultury w Barcinie.
Uczestnicy mieli za zadanie dotrzeć z MDKu do wszystkich stanowisk znajdujących się w okolicy i wykonać polecenia, które tam na nich czekały, w jak najkrótszym czasie. Kolejne grupy startowały w odstępach 10 minut. Pierwszym przystankiem była biblioteka miejska, gdzie na uczniów czekały kalambury związane z naszym regionem. Przy siedzibie straży miejskiej musieli wykazać się wiedzą na temat historii Barcina, natomiast na kolejnej stacji koło SP2, zawodnicy mogli popisać się znajomością aktualnych wydarzeń w naszym mieście. Na następnym stanowisku mieszczącym się w budynku basenu, trzeba było rozszyfrować litery języka migowego i ułożyć z nich słowo wskazujące ostatni punkt trasy ? gimnazjum. Tam na uczestników czekały pudełka, w których mieściły się kartki z różnymi pytaniami i ćwiczeniami. Jedna osoba z grupy musiała ?złowić? dwa pudełeczka i wspólnie z pozostałymi odpowiedzieć na pytania. Na koniec należało wrócić do Miejskiego Domu Kultury, gdzie zostawał odnotowany czas danego zespołu.
W tym roku na najwyższym stopniu podium uplasowały się aż dwie drużyny ? obydwie z gimnazjum w Barcinie: ?Drużyna Magdy? w składzie M. Feliksiak, M. Gaczkowski i D. Zgórski (III d) i ?Trzy bity? w składzie M. Trawińska, O. Falkowski i J. Lisiecka. Natomiast drugie miejsce zajęła ekipa z Piechcina. Mimo nie najlepszej pogody i deszczu, wszyscy wracali do domu z uśmiechami na twarzach i ogromną satysfakcją.
( K. Kujawa)