Gimnazjum nr 1 Barcin
Kontakt
Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

Gimnazjum
Uczniowie
Osiągnięcia szkoły
Konkursy 2013/2014
Dla nauczyciela
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Listopad 2014 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Gimnazjum nr 1 w Barcinie
BARWY JESIENI 2014


„Barwy jesieni” to gminny konkurs plastyczny organizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Mamliczu. Biorą w nim udział uczniowie niepełnosprawni podzieleni na trzy kategorie wiekowe:
I – od 4 do 6 lat,
II – od 7 do 9 lat,
III – powyżej 10 roku życia.
Celem konkursu jest rozbudzenie plastycznej twórczości związanej z obecną porą roku, prezentacja swoich umiejętności, zdolności oraz wspólna praca nauczyciela, rodzica
i dziecka.
W tegorocznej edycji pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął uczeń naszego gimnazjum - Konrad Bukowski.
Gratulujemy!!!
Zdjęcia dostępne TUTAJ
WSPINACZKA ŚCIANKOWA


Miesiąc październik i listopad to miesiące poznawania przez uczniów naszej szkoły innowacyjnych form ruchu. W ramach grantu oświatowego Nowa forma aktywności – wspinaczka ścianowa. W zajęciach bierze udział 45 uczniów z klasy sportowej I a i II a. Autorem projektu jest mgr Żaneta Kopydłowska – wychowawca klasy I a. Szkolenie oraz zajęcia właściwe realizowane są przez licencjonowanych instruktorów w Centrum Wspinaczkowym SPIDER w Bydgoszczy.
Programowo zajęcia mają na celu rozwijanie podstawowych cech motorycznych takich jak siła, wytrzymałość, gibkość czy koordynacja ruchowa. W kontekście psychicznym treningi wspinaczki kształtują odwagę oraz pozwalają przełamać barierę lęku.

Zdjęcia ze ścianki możecie obejrzeć w galerii zdjęć SZKOŁY W RUCHU

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2014


Jak co roku jesienią uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Europejskim Dniu Języków. 5 listopada na godzinach wychowawczych młodzież gimnazjum, liceum i nauczyciele zmagali się z różnorodnymi zadaniami związanymi z językami obcymi. Reprezentacje odgadywały jakie kraje przedstawione są na ilustracjach, w jakich państwach je się takie potrawy jak "ucha" czy "baklawa" oraz próbowały odczytać słowa w różnych alfabetach m. in. arabskim. W przygotowaniu jednej z konkurencji pomogła uczennica klasy IIIa, Monika Wojtasik, która narysowała piękne ilustracje przedstawiające mieszkańców takich krajów jak Kanada, Japonia czy też Irlandia. Nie zabrakło również zagadek muzycznych z językiem tureckim, suahili, a także czeskim w tle. Zarówno młodzież jak i nauczyciele mieli możliwość degustacji ciekawych owoców egzotycznych. W tym roku ciekawostką, jaką przygotowała organizatorka EDJ w naszym gimnazjum, Pani Katarzyna Wachowska, był szczególny kubek Pitagorasa. Dzięki swojej zmyślnej konstrukcji kubek ten pozwalał na nalanie wina tylko do pewnego poziomu – po jego przekroczeniu cała zawartość kubka wylewała się od spodu. Wprawdzie w kubku nie zobaczyliśmy alkoholu, ale na oczach zgromadzonych cała woda nalana do naczynia wylała się. Czyli kubek działa! Po konkurencjach była również możliwość spotkania się z niecodziennymi gośćmi z Ugandy i Danii i sprawdzenia naszych umiejętności językowych. Z ich rąk zwycięzcy konkurencji otrzymali słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Mamy nadzieję, że wszyscy nie tylko świetnie się bawili, ale również dostrzegli jak ważne są języki obce w naszym życiu.
Do zobaczenia za rok!
Zdjęcia w naszej galerii. Zapraszamy

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW


Z przyjemnością zawiadamiam o kolejnych sukcesach Naszych Uczniów:
Monika Wojtasik z kl. IIIa - zdobyła Grand Prix w Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym Gimnazjów w kategorii: Plastyka.
Przypominam, że Monika jest tegoroczną Stypendystą Burmistrza Barcina. Gratuluję!
Szymon Zeidler, z kl. I a-sportowej, zajął 2 miejsce gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegamy pożarom" i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.Gratuluję!

Przypominam, że nasi Uczniowie pomyślnie przebrnęli przez trudne sito etapu szkolnego konkursów przedmiotowych i przygotowują się do etapu rejonowego:
Konkurs: Do etapu rejonowego przeszli:

j. niemieckiego
1. Wenancjusz Stołowski-IIId
geograficzny
2. Mikołaj Ratajczak-III a
polonistyczny
3. Zuzanna Barańska-IIIb
4. Izabela Marczak-IIIb
5. Zuzanna Rydlewska-IIIb
6. Matuszewska Marta-IIIa
7. Mikołaj Radzikowski-IIIa
8. Kacper Tabaczyński-IIId
9. Aleksandra Głowacka-IIId

matematyczny
10. Mikołaj Ratajczak-IIIa
11. Marta Matuszewska-IIIa
12. Sebastian Borzuchowski-IIIb
13. Daniel Mac-IIIe
14. Bartłomiej Kurek-IIIe
15. Kacper Tabaczyński-IIId

j. angielskiego
16. Wenancjusz Stołowski-IIId
17. Jędrzej Gwizdała-IIe
18. Szymon Gil-IIIf

historyczny
19. Szymon Smaruj-IIIf
20. Mikołaj Ratajczak-IIIa
21. Radosław Musiał-IIa

biologiczny
22. Mateusz Safijan-IIe
j.rosyjskiego
23. Zuzanna Rydlewska-IIIb
Gratuluję i życzę powodzenia!
Lidia Kowal
OCALONA Z PIEKŁA


Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie z Anną Golędzinowską - polską modelką, aktorką, prezenterką telewizyjną, pracującą i mieszkającą we Włoszech, gwiazdą włoskiej edycji „Tańca z gwiazdami”, w końcu autorką wstrząsającej książki „Ocalona z piekła”.
Anna Golędzinowska przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki…
Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch. Obiecywano jej, że będzie gwiazdą mediolańskich agencji mody, a stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po brawurowej ucieczce udało jej się w końcu zrealizować marzenia. Zrobiła wielką karierę jako modelka i gwiazda włoskiej telewizji. Jako modelka związała się z siostrzeńcem Silvio Berlusconiego. Trafiła do raju, ale nie było to niebo. Znowu alkohol, narkotyki, przypadkowy seks… Miała sławę, pieniądze, dosłownie wszystko. Wszystko, oprócz szczęścia i miłości.
Pani Ania podzieli się z nami swoimi doświadczeniami i opowie nam prawdę o tym, jak znalazła swoje szczęście i wielką MIŁOŚĆ, którą jest Bóg.

Spotkanie odbędzie się 25.11.2014 roku, o godzinie 10.55 w kościele p. w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Barcinie. Organizatorki

Zapraszamy również do udziału w spotkaniu z Anną Golędzinowską dnia 24.11.2014 roku (poniedziałek) o godzinie 18.30 w kościele p. w. św. Bonawentury w Pakości. Po każdym ze spotkań będzie możliwość zakupu książek.

KLUB MŁODYCH LINGWISTÓW


5 listopada podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole, uczestnicy zajęć Klubu Młodych Lingwistów zaprezentowali efekty pracy nad projektem "Języki obce - nie tylko z podręczników". Uczniowie przedstawili wyniki ankiet przeprowadzonych w gimnazjum i liceum. Kolejnym etapem projektu była sonda uliczna, w której klubowicze pytali dorosłych, co sądzą na temat istoty nauki języków obcych. Pokazaliśmy też autoprezentacje , czyli co sami uczestnicy projektu robią, aby doskonalić znajomość języków obcych. Ostatnim elementem prezentacji była wystawa sprzętów elektronicznych, opakowań, zdjęć z różnych stron internetowych i gier, na których, czasem nawet nieświadomie, możemy znaleźć napisy w językach obcych, choćby tych, których uczymy się w naszej szkole.
Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do nauki języków obcych. Sposobami innymi niż tylko na godzinach lekcyjnych - świadomie słuchając tekstów obcojęzycznych piosenek, oglądając filmy w oryginale, programy telewizyjne,korzystając z gier komputerowych, czy zajęć związanych z językami obcymi w naszej szkole, można przyswajać języki zgodnie z zasadą "przyjemne z pożytecznym".
Izabela Marczak IIIB
więcej informacji znajdziecie na stronie z projektami. Zapraszamy
PATRYIOTYCZNE GRY ULICZNE


Dnia 8 listopada odbyła się czwarta edycja "Patriotycznych Gier Ulicznych" związana z obchodami Dnia Niepodległości.Na starcie zjawiło się 12 grup,które toczyły zaciętą rywalizację na ulicach Barcina.
Każdy uczestnik musiał popisać się wiedzą na temat historii Barcina i okolic,znajomością obiektów na trasie oraz czasem,w jakim pokonany był bieg.
Najlepszymi okazali się:

I miejsce- MUKS BARCIN (Zuzanna Barańska,Julia Sosnowska,Dominika Leszczyńska)
II miejsce- Jedna z drużyn z Piechcina
III miejsce- III F (Weronika Nowakowska,Szymon Smaruj,Mateusz Klimowicz)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok:) !
WYJĄTKOWY BYŁ TO CZAS...


Dobiega końca realizowany w ramach grantu oświatowego projekt „An Extra Lesson of English”. Za nami jego drugi etap – zajęcia w naszej szkole z wolontariuszami Europejskiego Forum Młodzieży z Ugandy i Danii, na co dzień pracującymi przy obozach EuroWeek. Ubiegły tydzień przyniósł niesamowite wrażenia dla 30 uczestników projektu, którzy mogli rozwijać się i sprawdzić na zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Nasi goście – Emma i Andreas - zadbali o to, by ułatwić uczestnikom przełamanie bariery w posługiwaniu się językiem obcym. Ich umiejętności, sposób bycia, otwartość i pomysłowość spowodowały, że pożegnanie było naprawdę bardzo trudne... Większość z Was mogła ich poznać w czasie obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole. Gościom bardzo spodobała się nasza szkoła, miasto i jego okolice. Chętnie korzystali z dostępnych atrakcji, poznali ciekawe miejsca w czasie spacerów, obejrzeli kamieniołom w Piechcinie, zaznali wyjątkowej atmosfery smażąc kiełbaski przy ognisku. W Bibliotece Publicznej spotkali się z Waszymi młodszymi koleżankami i kolegami ze szkoły podstawowej, z którymi również bardzo szybko znaleźli … wspólny język ;-). O grupie swoich tymczasowych uczniów wypowiadali się z podziwem, niejednokrotnie podkreślali ich wysoki poziom umiejętności językowych. Fakt, że goście przedłużyli pobyt wśród nas świadczy o tym, że również dla nich było to niezwykłe doświadczenie, które na długo pozostanie w ich pamięci. Zapewne wielu z Was skorzystało z pobytu Emmy i Andreasa w naszej szkole w taki, czy inny sposób. Zachęcam, byście śmiało z tych nowo zawartych znajomości korzystali na co dzień, doskonaląc swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
Lucyna Taraska
Zapraszamy do naszej galerii zdjęć

11 LISTOPADA PAMIĘTAMY


Natomiast w naszej szkole w środę 12 listopada o godz. 9:20 odbędzie się Koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Bardzo prosimy o stosowny ubiór

CZAR PRLu


25 października 2014 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się spektakl Czar PRL-u w wykonaniu teatru Meandry. Jest to zespół działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie. Spektakl przedstawiał różne perypetie z czasów PRL-u. Mogliśmy obejrzeć kilka krótkich scenek, a także fragment kabaretu. Uczniowie liceum zaśpiewali dla nas kilka kultowych piosenek, do których także pięknie zatańczyli, m.in. Cykady na Cykladach grupy Manaam, Małgośkę Maryli Rodowicz, Przetańczyć z tobą chcę całą noc Anny Jantar, Mamma Mia Abby, czy Szklana Pogoda Lombardu. Obejrzeliśmy także kilka filmików z tamtego okresu.
Spektakl bardzo mi się spodobał. Zawierał wiele ciekawych elementów. Niektórym dorosłym przypomniał, a nam – nieco młodszym - bardziej przybliżył realia życia w okresie PRL-U. Mimo, że wszystko trwało pełne dwie godziny, z chęcią wybrałabym się na to przedstawienie jeszcze raz.

Izabela Marczak- uczennica klasy IIIb

WARSZTATY TEATRALNE Z P. TOMASZEM BIELIŃSKIM


W piątek tj. 24 listopada 2014 roku w Miejskim Domu Kultury w Barcinie w godzinach od 8.00 do 16.00 odbywały się warsztaty z panem Tomaszem Bielińskim – aktorem Teatru Iluzja znajdującym się w Warszawie. Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie oraz Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie przybyli do MDK dokładnie o ósmej rano. Opiekunem podczas warsztatów była Pani Marzena Wolska oraz Pani Marlena Korgul - nauczycielki języka polskiego.
Młodzież podczas zajęć uczyła się prawidłowej wymowy. W tym celu cała grupa wykonywała najróżniejsze ćwiczenia zaproponowane przez prowadzącego, które miały rozluźnić aparat mowy. Uczyliśmy się też sposobów na oddanie realizmu podczas odgrywania ról. Zajęcia miały także charakter integracyjny. Dzieliliśmy się z członkami grupy swoimi negatywnymi cechami, które mogą utrudniać pracę w grupie. Nie zabrakło również zabaw i ćwiczeń, bo jak twierdził prowadzący zajęcia- aktor musi mieć kondycję. O godzinie 13:00 wszyscy udaliśmy się na obiad do naszego gimnazjum. Po obiedzie Pan Bieliński zarządził dziesięciominutową drzemkę w totalnych ciemnościach. Trzeba przyznać, że wszyscy wstali zrelaksowani i gotowi do dalszej pracy. Ostatnią częścią warsztatów były zabawy mające na celu uczyć zadawania odpowiednich pytań, a także przełamywanie własnych kompleksów. Odgrywaliśmy również krótkie etiudy tematyczne, a także niektórzy z nas mogli wcielić się w uczestników programu telewizyjnego. Większość ćwiczeń wymagała od nas dużej koncentracji, skupienia i pomysłowości, dlatego pod koniec spotkania chyba wszyscy odczuwali zmęczenie.
Gdy wybiła godzina szesnasta ,wszyscy pożegnali się z prowadzącym i mimo wyczerpania, pełni entuzjazmu, rozeszli się do domu. Myślę, że każdy miał poczucie dobrze spędzonego czasu. Czekamy już na kolejne spotkanie ze znawcą teatru, które odbędzie się 22 listopada.
Kuba Kozłowski i Kuba Czuba
Fotorelacja dostępna w naszej galerii zdjęć. Zapraszamy