Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
Kontakt
Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Luty 2016 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Zespole Szkół nr 1 w Barcinie
DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE W NASZEJ SZKOLE


Kończąc I półrocze przeanalizowaliśmy zrealizowane działania profilaktyczno-wychowawcze.
Od września 2015r. do grudnia 2015r. był wdrażany program profilaktyczno-wychowawczy "Sobą być, godnie żyć", który miał za zadanie pokazanie młodzieży perspektywy zdrowego stylu życia bez substancji psychoaktywnych. Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych. W trakcie programu oglądaliśmy m.in. filmy profilaktyczno-wychowawcze, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Od września 2015 r. do grudnia 2015 r. przeprowadzana była anonimowa ankieta nt. "Czy czujesz się bezpiecznie w naszej szkole", która pozwoliła w szybki sposób zareagować i rozwiązać sytuacje przemocy fizycznej i psychicznej jeśli takowa zaistniała.
W klasach pierwszych we wrześniu terapeuta z Krakowa poprowadził warsztaty nt. ?Szkodliwości, wielkiego niebezpieczeństwa dla organizmu zażywając dopalacze?.
W październiku młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie.
Wdrażane były również elementy profilaktyki na zajęciach organizowanych podczas biwaku I klasy liceum nt ?Wolni od uzależnień?
Uczniowie liceum uczestniczyli w konferencji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze ?Bezpiecznie ? chce się żyć?, była ona połączona z koncertem Moniki Kuszyńskiej, poruszającej się na wózku inwalidzkim po wypadku samochodowym.
W październiku terapeuta z Krakowa, przeprowadził dla uczniów klas drugich oraz wszystkich klas licealnych warsztaty nt. ?dopalacze i narkotyki?.
28 października nasze gimnazjum odwiedził pan Robert Lubrent. Reprezentował on Stowarzyszenie ?Bezpieczeństwo Dziecka?. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w projekcie aktywizującym do nabycia umiejętności unikania zagrożeń związanych z przestępstwem, narkotykami, alkoholem ?wiem- wygram ? pomagam?.
Trzeci czwartek listopada to dzień rzucania papierosa ? ulotki, plakaty, wymowne gazetki z walką powolnego dusiciela (biernego i czynnego palenia).
Od września 2015 r. wdrożyliśmy program Trzymaj Formę zainicjowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną, a prowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego głównie oparty na gimnastyce na basenie oraz pogadankach, filmach zdrowotnych i racjonalnym odżywianiu.
Do działań profilaktycznych zaliczyć też trzeba powstanie w naszej szkole PatPortu.
Fakt ten miał miejsce 24 listopada 2015 roku. PatPort zaczął swoje działanie bardzo intensywnie. 24 listopada uczestnicy byli na Nocy Profilaktycznej w Złotnikach Kujawskich, 9 grudnia na świątecznym PateFonie ? spotkaniu prezentacji talentów, a 12 grudnia kapitan wziął udział w Ogólnopolskiej Wigilii Społeczności Pat. Więcej informacji na temat (zakładka poświęcona PatPortowi).
POŁOWINKI KLAS II


15 stycznia zadrżały mury naszego gimnazjum. Pan Dyrektor Tomasz Woźnicki oficjalnie otworzył bal połowinkowy. Drugoklasiści dali czadu... tańcom, zabawom, śmiechom i okrzykom nie było końca. Prawdziwe szaleństwo, ale z umiarem. Zumba porwała nas wszystkich. Na parkiecie dominowały eleganckie stroje dziewcząt, chłopców i wychowawczyń. Zabawie towarzyszyło pyszne jedzenie. Natalia, nasza DJ-ka, oraz jej Mama stanęły na wysokości zadania. Nasze połowinki były świetną zaprawą, przed balem gimnazjalnym.

Uczniowie klas drugich
Zdjęcia z połowinek zobaczycie w naszej szkolnej galerii.
DEKLARACJE


Przypominamy maturzystom, że do 5 lutego 2016 r. należy złożyć ostateczną deklarację maturalną. Uczniów, którzy chcą dokonać zmiany w deklaracji, prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły w dniach 1-5 lutego br. w godzinach 14:00-15:00.

KLASA IIIE NA ŁYŻWACH


Ferie na sportowo - czyżby to była ostatnia szansa, by pojeździć na łyżwach tej zimy?
Grupa chętnych z klasy IIIe postanowiła w czwartek 29 stycznia. sprawdzić jak bardzo dodatnia temperatura ostatnich dni wpłynęła na stan lodowiska w Inowrocławiu, jak bardzo ilość znajdującej się na tafli wody wpłynie na komfort jazdy na łyżwach ;-) Było na pewno wyjątkowo. Z radością uczyliśmy się od siebie nawzajem - dla niektórych to były pierwsze kroki na lodzie na łyżwach. Warto było. Nie przeszkodził przelotny deszcz ani wiejący wiatr. Wcale nie złościliśmy się, kiedy słońce wyszło zza chmur dopiero po naszym zejściu z lodowiska. Uznaliśmy, że teraz słońce może wytopić lód już nawet do końca, bo przecież wraz z uczniami szkół całego województwa my wracamy za chwilę na zajęcia szkolne. Wyjazdu na pewno nie żałujemy. Polecamy, ale raczej jako pomysł na aktywny wypoczynek na następny rok.
L. Taraska
ZAJĘCIA Z EMMĄ


Jak odpoczywaliśmy w czasie ferii? Zapewne każdy z nas inaczej, na swój sposób. Byli i tacy, którzy postanowili skorzystać z oferty spotkań z Emmą, by ćwiczyć umiejętności językowe, filmowe, aktorskie, czy dziennikarskie. Grupie chętnych udało się kilka godzin zimowego wypoczynku poświęcić na rozwój w tym kierunku. Każda przecież chwila jest dobra, by pracować nad umiejętnością posługiwania się językiem obcym.
Na zajęcia konwersacyjne z Emmą zapraszamy nadal bardzo serdecznie - o szczegółach czytajcie w pojawiających się aktualnych ogłoszeniach w naszym dzienniku. Zachęcam do skorzystania z tej wyjątkowej okazji jaką bezpłatnie daje Wam szkoła.
L.Taraska
TYM RAZEM BEZ MEDALU


Dnia 14.12.2015 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej I LO w Żninie odbył się XXI Świąteczny Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu żnińskiego, w którym brała udział reprezentacja chłopców Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie. Uczestniczyło w nim dziewięć zespołów. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Nasza drużyna w wyniku losowania trafiła do grupy 5-cio zespołowej, w której po zwycięstwie, dwóch jednobramkowych porażkach i jednym wysoko przegranym spotkaniu zajęła czwarte miejsce. Po zakończeniu rozgrywek grupowych rozgrywaliśmy mecz o 7 miejsce, w którym odnieśliśmy wysokie zwycięstwo. Turniej wygrał zespół z Janowca Wielkopolskiego.
Naszej drużynie pomimo walki, poświęcenia i dużego zaangażowania, zabrakło trochę szczęścia i trochę skuteczności. Mimo to pocieszające jest zdobycie przez naszego zawodnika Mateusza Fabijańskiego statuetki ?Króla Strzelców?. Tyle samo bramek co Mateusz zdobył również inny nasz zawodnik Filip Czerwiński, który otrzymał statuetkę ?Najlepszego gracza zespołu?.
Za rok będzie lepiej :)
Liceum Ogólnokształcące w Barcinie reprezentowali:
Łukasz Kaśków, Mateusz Fabijański, Filip Czerwiński, Konrad Wachowski, Patryk Radzikowski, Patryk Kwaśniewski, Mikołaj Jackowski, Jakub Gaca, Sebastian Borzuchowski.

FERIE 2016


Ferie czas zacząć
Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy na te najbliższe dwa tygodnie. Spis zajęć dostępny jest TUTAJ.
Jeśli ta oferta wydaje się Wam mało wystarczalna to zapraszamy na zajęcia do Barcińskiego Ośrodka Sportu. Oferta dostępna TUTAJ
Biblioteki Publicznej - oferta dostępna TUTAJ
Miejskiego Domu Kultury - oferta dostępna TUTAJ.
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty. Więcej informacji TUTAJ
I GMINNY KONKURS PIĘNEGO CZYTANIA


11.02.2016 r. o godz. 14:30 w czytelni Zespołu Szkół nr 1 w Barcinie odbędą się eliminacje do I Gminnego Konkursu Pięknego Czytania.

Regulamin:
? Uczeń wybiera ciekawy fragment przeczytanej książki i prezentuje/czyta go maksymalnie 3 minuty.
? Przed przystąpieniem do czytania uczeń podaje nazwisko autora i tytuł utworu.
? Do etapu gminnego może zakwalifikować się 6 uczniów.
? Chętni uczniowie zgłaszają udział w konkursie swojemu poloniście. Konsultują z nim wybór tekstu i sposób interpretacji oraz dostarczają kserokopię wybranego fragmentu.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

MIKOŁAJKOWE DEBIUTY


10 grudnia 2015 r. odbył się Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej " Mikołajkowe Debiuty 2015". Uczennice naszego Gimnazjum: Zosia Drzewiecka, Kasia Kujawa otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!


NASI W WARSZAWIE


Kapitan naszego szkolnego PaTPORTU - Wiktor Ratajczak i jego kapitanat - Olga Gwizdała, Marysia Wolska, Agnieszka Butowt oraz Natalia Rosińska wraz ze swoim opiekunem Panią Magdą Forgiel zostali zaproszeni do Warszawy na Wigilię społeczności programu PaT, na którą zjechały się młodzieżowe grupy PaT i PaTPORTY z całej Polski. W programie został zaprezentowany film edukacyjny PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA DLA MŁODZIEŻY. DLACZEGO POMAGAĆ? zrealizowany przez GCPU oraz Gdańską Grupę PaT. W świąteczną atmosferę wprowadził zgromadzonych gości koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. dh Wacława Milke, który zaprezentował wybór najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Nie zabrakło także świątecznej zabawy przy utworach w wykonaniu wokalistek z Grupy PaT w Długosiodle. Na scenie nastąpiło mianowanie nowych młodzieżowych liderów grup PaT oraz wręczenie pierwszych nominacji do Zespołu Prasowego Impresariatu PaT, które otrzymali: Piotr Stolc, Wojciech Kozioł, Marcin Procki i Kajetan Wuttkowski. Chwilę później nastąpiło przejmujące dla wszystkich wystąpienie Szefa PaTu insp. Grzegorza Jacha, który dziękował wszystkim za wsparcie w budowaniu przez 10 lat twórczej profilaktyki rówieśniczej w programie PaT. Następnie PaTowicze pozostający na nocleg w Warszawie spotkali się na świątecznym PaTulisku w siedzibie Impresariatu PaT przy ul. Domaniewskiej. Podczas spotkania Wigilijnego PaTowicze mieli okazje spotkać się z aktorami serialu Na Wspólnej telewizji TVN: Katarzyną Chorzępą oraz Michałem Malinowskim. Artyści spędzili wiele godzin na rozmowach, rozdając autografy i robiąc wspólne zdjęcia. W sercu PaTu przy ul. Domaniewskiej nie zabrakło integracyjnych zabaw, wspólnych rozmów i śpiewów przy gitarze i fortepianie z Robertem Osamem. Spektakl teatralny Śliczna zaprezentowała grupa teatralna ZAKRĘT z Kruszwicy laureaci Grand Prix w Inowrocławiu, natomiast Grupa PaT Warszawa Śródmieście zagrała spektakl pt. Każdy. Po zatańczeniu wygłupiaczka: i belgijki o 2 w nocy, PaTowicze mieli czas dla siebie. Jedni szli spać, a drudzy bawili się jeszcze do białego rana, a wyspali się w autobusie w drodze powrotnej.
WYNIKI KONKURSÓW I OLIMPIAD


Wyniki Konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy narok szkolny 2015/2016

Do etapu wojewódzkiego przeszli:
konkurs matematyczny Jakub Kozłowski (opiekun Grażyna Łysy),
biologiczny Mateusz Safijan (op. Dominika Wysocka),
języka angielskiego: Śledzikowska Michalina (opiekun: Lucyna Taraska), Cyganek Jakub (op. Wachowska Katarzyna), Bartosz Halik (op. Wachowska Katarzyna), Jakub Dreżewski (op. Alicja Huszcza).
historyczny: Radosław Musiał (op. Grażyna Sudoł)
fizyczny: Bartłomiej Jakubczyk (op. Agata Wojciechowska)


Wyniki Olimpiad w roku szkolnym 2015/16
Do etapu ogólnopolskiego przeszli: Mikołaj Ratajczak (historia) - opiekun: Grażyna Sudoł

Gratuluję serdecznie uczniom i ich opiekunom merytorycznym.