Gimnazjum nr 1 Barcin
Kontakt
Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

Gimnazjum
Uczniowie
Osiągnięcia szkoły
Konkursy 2013/2014
Dla nauczyciela
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Listopad 2014 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Gimnazjum nr 1 w Barcinie
1 LISTOPADA 2014


Wszystkich świętych - znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych Kościół uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak czasem się myśli - "Świętem Zmarłych". W dniu Wszystkich Świętych Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Radujemy się z wielkiej rzeszy świętych, o których pamięć wśród ludzi nieraz zaginęła. W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada, w dniu zadusznym - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych. Dla chrześcijan jest to dzień modlitw za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata.
W tym dniu ludzie odwiedzają groby swoich bliskich. To czas, kiedy w ciszy i spokoju można o nich pomyśleć, zapalić znicz i pomodlić się. To chwile szczególne, pełne zadumania i wspomnień.
Pamiętajmy i my...
SUKCES NASZEJ SZTAFETY


Dnia 24.10.2014 roku odbyła się w Bydgoszczy Wojewódzka Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10 x 800 m, a chłopcy 10 x 1000 m. Gminę Barcin w kategorii chłopców reprezentowała drużyna Gimnazjum nr 1 w Barcinie im. Henryka Sienkiewicza. Zespół ten wcześniej zwyciężył w Powiatowej Gimnazjadzie, czym wywalczył sobie awans na zawody wojewódzkie. W Wojewódzkiej Gimnazjadzie miało prawo wystartować 28 zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego. Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Barcinie im. Henryka Sienkiewicza zajęła 4 miejsce. To duży sukces gimnazjalistów z Barcina. Zawdzięczają to poświęceniu, determinacji i ciężkiej pracy na treningach.
Gimnazjum nr 1 w Barcinie im. Henryka Sienkiewicza reprezentowali: Bartłomiej Kurek, Bartłomiej Dreżewski, Dominik Zwoliński, Kamil Dziennik, Ryszard Strzysz, Dariusz Łożyński, Jakub Szostek, Kacper Broniszewski, Mateusz Piwoński, Amadeusz Teper, Michał Kuczyński. Do zawodów przygotował uczniów mgr Jacek Jordanowski.

SOBĄ BYĆ, DOBRZE ŻYĆ 2014


W naszym GIMNAZJUM realizowany jest program profilaktyczny „Sobą być, dobrze żyć” skierowany do młodzieży klas I gimnazjum. Program ten finansowany jest przez Gminę Barcin dotyczący realizacji zadań Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2014 roku.
Realizacja programu nastąpiła pierwszego października br. o następujących obszarach tematycznych połączonych z filmami edukacyjnymi:
- Mechanizm uzależnień – alkohol
- Profilaktyka zdrowia i realizacja w życiu codziennym
- Szkodliwy wpływ narkotyku na organizm człowieka
- Pułapki nałogu – nikotyna
- Jak radzić sobie ze stresem

IV JESIENNY TURNIEJ SZACHOWY


Marek Wróblewski uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum zajął V miejsce w Jesiennym Turnieju Szachowym, który 20 października odbył się w naszej szkole.
W turnieju zwyciężył Jacek Dajerling, który zgromadził 6,5 punkta (na siedem możliwych) i wyprzedził Jana Juniewicza (6 punktów) oraz Wiktora Tańskiego, zdobywcy 5 punktów.
W turnieju wzięło udział trzynastu zawodników. Turniej jest kontynuacją Wakacyjnego Turnieju Szachowego, który od 2011 roku jest rozgrywany w gimnazjum.
Zawody przeprowadził p. Hubert Łukomski (jako sędzia), a o oprawę mistrzostw zadbała p. Halina Pietrzak, która zadbała o poczęstunek dla szachistów.
Wyniki z turnieju można zobaczyć TUTAJ
natomiast galeria dostępna jest TUTAJ.
STYPENDIA ARTYSTYCZNE 2014 ROZDANE


Miło jest nam poinformować, że cztery uczennice naszego gimnazjum Natalia Szczepaniak, Beata Krause, Izabella Marczak oraz Monika Wojtasik - otrzymały stypendia artystyczne.
W dniu 7 października 2014 r. na posiedzeniu Komisji do spraw stypendiów gminnych za twórczość artystyczno-kulturalną i działalność kulturalną komisja pozytywnie zaopiniowała wnioski ww. osób i przyznała stypendia gminne w wysokości 165 złotych przez okres 10 miesięcy.
Gratulujemy
GARŚĆ WIADOMOŚCI SPORTOWYCH

gimnazjum Barcin
Dnia 16.10.2014 roku odbyły się w Żninie Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta rywalizowały ze sobą na dystansie 10 x 800 m, a chłopcy 10 x 1000 m. Gimnazjum nr 1 w Barcinie reprezentowała tylko drużyna chłopców. Nasza sztafeta objęła prowadzenie po pierwszej zmianie i nie oddała go do końca. Jednak przez niemal całe zawody „deptał nam po piętach” zespół z gimnazjum ze Żnina. Po emocjonującej walce odnieśliśmy zwycięstwo, gdyż mieliśmy wyrównany zespół i daliśmy z siebie maximum zaangażowania. Teraz przed nami zawody wojewódzkie, które odbędą się 24.10.2014 roku w Bydgoszczy. Powalczymy!
Nasze gimnazjum reprezentowali: Bartłomiej Kurek, Bartłomiej Dreżewski, Dominik Zwoliński, Kamil Dziennik, Ryszard Strzysz, Dariusz Łożyński, Jakub Szostek, Kacper Broniszewski, Mateusz Piwoński, Amadeusz Teper, Michał Kuczyński. Opiekunem uczniów był Jacek Jordanowski.
gimnazjum Barcin
Dnia 08.10.2014 roku odbył się w Bydgoszczy Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Gimnazjum nr 1 w Barcinie reprezentowało czworo uczniów, którzy rywalizowali z innymi zawodnikami: dziewczęta na dystansie 1500 m, a chłopcy - 2000 m. Najlepiej pobiegł Kamil Dziennik (II d), który zajął 16 miejsce, natomiast Dominik Zwoliński (III c) był 25-ty, a Jakub Szostek (II a) uplasował się na 34 pozycji. Wśród dziewcząt reprezentowała nas Katarzyna Cudo (I d), która zajęła 66 miejsce.

Dnia 09.10.2014 roku odbyły się w Barcinie Mistrzostwa Gminy Barcin w Piłce Nożnej Chłopców. Po zaciętym spotkaniu pomiędzy gimnazjalistami z Barcina i Piechcina wygrali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Barcinie 7:0. Nasi chłopcy awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się dnia 15.10.2014 roku w Łabiszynie i Lubostroniu.
Wystąpiliśmy w następującym składzie: Adam Nowak, Bartosz Noga, Patryk Radzikowski, Bartłomiej Dreżewski, Daniel Nowakowski, Konrad Wachowski, Radosław Wisz, Radosław Sulecki, Dawid Zieliński, Kamil Dziennik, Artur Okrój.
NASI Z MEDALAMI W PŁYWANIU

gimnazjum Barcin
Dnia 17 października 2014 roku w budynku Krytej Pływalni w Barcinie odbyły się zawody pływackie o tytuł „Szkoły Mistrzów Pływania 2014". Uczestnicy rywalizowali ze sobą na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz grzbietowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Gimnazjum nr 1 w Barcinie reprezentowało dwunastu uczniów. Byli nimi: Karolina Tarnowska (IIe), Agnieszka Butowt (Id), Kinga Kaczmarek (IIIb), Weronika Spychalska (IIa), Patrycja Łysy (Ie), Kacper Tabaczyński (IIIa), Sebastian Borzuchowski (IIIb), Michał Kuczyński (IIc), Bartosz Maćkowiak (Ib), Mikołaj Jabłkowski (Ia) oraz Oliwer Krzyżaniak (Id). Dla naszych przedstawicielek - Patrycji Łysy i Karoliny Tarnowskiej piątek był szczęśliwym dniem. Patrycja zajęła 1 miejsce (00:41:86), a Karolina 3 miejsce (00:47:06) w rywalizacji dziewcząt stylem grzbietowym, natomiast w wyścigu stylem dowolnym Kinga Kaczmarek dopłynęła z 3 najlepszym czasem (00:39:50) i stanęła na podium.
Nasi sportowcy odnotowali świetny występ w mieszanym biegu sztafetowym (4x50m), gdzie Patrycja Łysy, Sebastian Borzuchowski, Kinga Kaczmarek i Tabaczyński Kacper dopłynęli ostatecznie na zasłużonym 2 miejscu z czasem 02:31:28.
W imieniu całej szkoły DZIĘKUJEMY wszystkim zawodnikom za wkład w sukces i godne reprezentowanie NASZEGO GIMNAZJUM !!!

Link do galerii z zawodów

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkoły dziękujemy za okazaną wyrozumiałość, troskę o nasze bezpieczeństwo i przekazywaną nam wiedzę.
Dziękujemy za poświęcany nam czas i wysiłek.
Życzymy zadowolenia z pracy i wielu sukcesów, spełnienia zamierzonych celów w pracy zawodowej i życiu prywatnym,
Wiele radości na co dzień i nieustającej pogody ducha


Miło nam jest również poinformować, że ośmioro naszych nauczycieli otrzymało zewnętrze nagrody:
Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymał Marek Kaczmarek,
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymała Donata Przybylińska,
a Medalami Brązowymi za Długoletnią Służbę odznaczono Magdalenę Forgiel, Agnieszkę Korzempa, Magdalenę Kucharską, Huberta Łukomskiego, Lucynę Taraska i Katarzynę Wachowską.
Nagrody Burmistrza Barcina Michała Pęziaka za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze z okazji Dnia Edukacji Narodowej na wnioski dyrektorów otrzymali Aleksandra Dziarnowska, Monika Łukomska i Magdalena Kucharska oraz z własnej inicjatywy Burmistrz Michał Pęziak nagrodził Lidię Kowal – Dyrektor naszego gimnazjum.
Wszystkim nauczycielom serdecznie GRATULUJEMY i dziękuję za ofiarną pracę.

WCIĄŻ AKTYWNI - SZKOŁA W RUCHU

gimnazjum Barcin
Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie naszego gimnazjum mają możliwość wyboru dyscypliny sportowej, która będzie przez nich realizowana w ramach zajęć fakultatywnych. Uczennice klas III b i d zachęcone ubiegłorocznymi lekcjami, postanowiły kontynuować zajęcia nordic walking pod okiem Pani Małgorzaty Hulisz-Spychalskiej. Zajęcia te jako alternatywna forma zajęć wychowania fizycznego nie tylko aktywizuje uczniów i intensyfikuje ich działania – poprzez ciągły kontakt z własną parą kijów, ale także pozwala na wybór „sportu całego życia” i poznawanie walorów przyrodniczych, w które bogata jest nasza gmina. Największą zaletą nordic walking jest jednak to, że może być uprawiany przez każdego bez względu na wiek czy stan zdrowia – to sam ćwiczący dozuje sobie objętość i intensywność wysiłku fizycznego wedle swoich możliwości.
Zachęcamy więc wszystkich uczniów i ich rodziny do tej formy spędzania czasu wolnego!

Zapraszamy do specjalnie utworzonej strony www na Facebooku wystarczy kliknąć w zakładkę
Strona szkoła w ruchu oraz na naszej stronie w zakładkę "szkołą w ruchu"

III GMINNE WARSZTATY JESIENNE DARY NATURY

gimnazjum Barcin
„Zobacz, ile jesieni!
Pełno jak w cebrze wina,
A to dopiero początek,
Dopiero się zaczyna…”

Julian Tuwim

6 października br. w naszej szkole odbyły się III Gminne Warsztaty Jesienne "Dary natury".
Poniżej relacja jednego z uczestników
Jesień to piękna, kolorowa pora roku. Już po raz trzeci spotkaliśmy się, by razem tworzyć z tego, co nam daje.
W koszach przynieśliśmy: liście, żołędzie, kasztany, jarzębinę, jabłka, pomidory, ziemniaki, dynie….i dużo, dużo więcej jesiennych skarbów.
Wraz z kolegami i koleżankami ze wszystkich szkół gminy Barcin wzięliśmy udział w integracyjnych warsztatach.
W pierwszej części przygotowywaliśmy faszerowane ziemniaki w mundurkach, które zapiekaliśmy w piekarniku. W drugiej części tworzyliśmy prace plastyczne – płaskie i przestrzenne – które przez cały tydzień będzie można podziwiać w szkolnej świetlicy.
Na koniec wspólnie usiedliśmy do stołu, by wypić gorącą herbatę i poczuć smak jesiennej potrawy.
Wojtek Polcyn, kl. III d
Zapraszamy również do naszej galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z warsztatów

AN EXTRA LESSON OF ENGLISH

gimnazjum Barcin
AN EXTRA LESSON OF ENGLISH to projekt realizowany w naszej szkole w ramach grantu oświatowego. Pierwszy jego etap to wyjazd naszych uczniów na kolejny już Obóz Liderów EuroWeek w Długopolu Dolnym. W dniach 26-30 września chętni gimnazjaliści i licealiści, którzy wcześniej przeszli rozmowę kwalifikacyjną, by na obóz pojechać, korzystali z wyjątkowej okazji do kontaktu z żywym językiem angielskim. Poznawali kulturę krajów tak dalekich jak Kenia, czy Uganda, ale też bliskich jak Łotwa, Ukraina - wolontariusze pracujący dla Europejskiego Forum Młodzieży przedstawiali najwazniejsze fakty dotyczące ich codzienności, tradycji, turystyki, kulinariów. Prezentacje przeplatane były warsztatami dotyczącymi pracy w grupie, bycia liderem, umiejętności planowania, dyskusji i dbałości o efektywność pracy. Oczywiście wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim - dlatego wyjazd był tak cenny. Przełamać barierę, pokonać strach przed mówieniem - to były główne cele jakie sobie zakładali uczestnicy obozu. Zdecydowanie mogę potwierdzić, że większości z nich cele udało się osiągnąć.
Drugim etapem realizacji projektu będzie pobyt obcokrajowców - wolontariuszy w naszej szkole na przełomie października i listopada. Niektórzy już od dziś czekają na ich przyjazd bardzo niecierpliwie.
Kolejny wyjazd na obóz EuroWeek już za rok. Zachęcam, by już pomyśleć, czy nie byłoby warto sprobować. W końcu to taka EXTRA LESSON OF ENGLISH ;-)
Zainteresowanym udzielę wszelkich niezbędnych informacji.
Lucyna Taraska