Gimnazjum nr 1 Barcin
Kontakt
Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

Gimnazjum
Uczniowie
Osiągnięcia szkoły
Konkursy 2013/2014
Dla nauczyciela
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Maj 2015 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie
POJEDYNEK NA PIÓRA...


Dnia 31 marca 2015 roku w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego pod nazwą ?Szkolny Mistrz Ortografii 2015?, który skierowany był do uczniów klas I, II i III. Celem konkursu jest przede wszystkim utrwalenie znajomości zasad ortograficznych, a także kształtowanie wśród uczniów gimnazjum nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną i rozbudzenie wrażliwości językowej.
W pojedynku na pióra wzięło udział dziewiętnaścioro uczniów, ale niestety, mistrz może być tylko jeden! Miło mi poinformować, że tytuł ?Szkolnego Mistrza Ortografii 2015? zdobyła uczennica klasy III b - Zuzanna Rydlewska. Serdeczne gratulacje!
Na wyróżnienie zasługują także następujący osoby:
*Michalina Śledzikowska z klasy II e,
*Katarzyna Kujawa z klasy II e,
*Jędrzej Gwizdała z klasy II e,
*Izabela Marczak z klasy III b,
*Wojciech Nowak z klasy II b.

Tegoroczna zwyciężczyni wraz z wymienionymi uczniami reprezentować będą naszą szkołę na V Wielkim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie, który odbędzie się już 29 kwietnia. Trzymajcie kciuki!
M. Korgul
MARATON JĘZYKOWY


W środę 15 kwietnia 2015 roku odbył się MARATON JĘZYKOWY, zorganizowany przez panią Katarzynę Wachowską, w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Maraton był świetną okazją do sprawdzenia wiedzy i umiejętności z języka angielskiego tuż przed egzaminem. Trzecioklasiści rozwiązali wiele zadań na poziomie podstawowym i rozszerzonym ćwicząc słuchanie ze zrozumieniem, czytanie, reagowanie językowe oraz stosowanie struktur gramatyczno- leksykalnych. Wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w maratonie gratulujemy wytrwałości.
A oto kilka rad jak poradzić sobie z egzaminem:

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA


W kwietniu 2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Barcinie wzięli udział w Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną z życzeniami napisanymi w języku niemieckim. Spośród wszystkich zgłoszonych prac komisja konkursowa wybrała te, które wykonane zostały estetycznie oraz zawierały życzenia napisane poprawnie pod względem językowym.

Oto wyniki konkursu:
MIEJSCE I : Dawid Zieliński III c
MIEJSCE II: Mikołaj Kokocha I c
MIEJSCE III: Adrianna Bartoś I e

Zwycięzcom gratuluję, zaś wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.
Nauczyciel języka niemieckiego
Anna Kończal

NASI GÓRĄ


Dnia 27.03.2015 roku drużyna chłopców Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie uczestniczyła w I etapie eliminacyjnym turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2015, który rozegrany został w Żninie. Naszymi rywalami byli rówieśnicy z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Żninie, Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Żninie i Publicznego Gimnazjum w Janowcu Wielkopolskim. Nasz zespół zajął 1 miejsce, wygrywając wszystkie trzy mecze: z Gimnazjum nr 1 Żnin 1:0, z Gimnazjum nr 3 Żnin 2:1 i Gimnazjum Janowiec Wlkp. 6:1.
Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Adam Nowak, Bartłomiej Dreżewski, Patryk Radzikowski, Radosław Sulecki, Daniel Nowakowski, Konrad Wachowski, Radosław Wisz, Jakub Szostek, Mikołaj Jabłkowski, Borys Skowroński. Opiekunem drużyny był Jacek Jordanowski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
BARCIN - MIASTO, W KTÓRYM CHCE SIĘ ŻYĆ
Newsy

Ten projekt Zrealizowali Zuzanna Barańska i Filip Skoczyński w ramach edycji XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży. Przygotowali ankiety dla mieszkańców Barcina. Pytania dotyczyły naszej gminy: co jest wizytówką naszej gminy, co należy zmienić, w jaki sposób można dokonać zmian itp.
Wnioski ze spaceru badawczego:
*90% ankietowanych stwierdziło, że młodzież ma gdzie spędzać czas w Barcinie.
*Pomimo dynamicznego rozwoju miasta mieszkańcy podali konkretne propozycje na to, co można jeszcze zmienić, wyremontować, zbudować: kawiarenkę, kino, park linowy, motocyklowy, drogę rowerową łączącą Stary Barcin i Nowy Barcin.
*100% ankietowanych odpowiedziało, że w Barcinie mamy miejsca, którymi możemy się pochwalić i nie mają one wad (biblioteka, basen, 3 orliki, MDK, stanica żeglarska, promenada, kościoły, Góra Św. Wojciecha).
*100% przybyłych napisało, że mamy dość koszy na śmieci i lamp.
*87% ankietowanych stwierdziło, że w Barcinie przydałyby się toalety publiczne.
Podsumowując:
1.W Barcinie, jak na tak małe miasto, mamy dużo miejsc, którymi możemy się pochwalić.
2.Wspólnie z mieszkańcami mamy jednak jeszcze więcej pomysłów, jak dążyć do tego, żeby zwiększyć ilość mieszkańców, inwestorów i turystów.

WIELKANOC 2015GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH


18 marca 2015r. w naszej szkole zorganizowano Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych dla uczniów klas trzecich. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół.
Do naszej szkoły przybyło blisko trzydzieści szkół, które na sali gimnastycznej prezentowały swoje placówki. Pojawiły się szkoły z Bydgoszczy, Gąsawy, Inowrocławia, Mogilna, Kościelca, Łabiszyna, Piechcina, Żnina oraz barcińskiego Liceum Ogólnokształcącego.
W naszej galerii znajdują się zdjęcia z ww. spotkań.
Relacja filmowa dostępna jest TUTAJ.
POWITANIE WIOSNY 2015


Uwaga, uwaga! Wiosna nadeszła, kończąc tym samym rządy podupadającej na zdrowiu Zimy. I choć na zewnątrz nadal możemy dostrzec ich walkę, to w naszej szkole na tronie swoje miejsce zajęła już prawowita królowa. Wszystko to wydarzyło się dnia 20.03.2015 roku podczas uroczystego Dnia Wiosny.
Wszystko zaczęło się od tego, że pierwsze lekcje, zostały skrócone na potrzeby organizacji Dnia Wiosny. Potem gruchnęła plotka, że pani dyrektor i pani sekretarka zostały zastąpione! Ich obowiązki na ten dzień przejęli Filip Skoczyński i Aleksandra Głowacka. Oczywiście wszystko wyjaśniło się na długiej przerwie, podczas której Zima została obalona. Wszystko to stało się dzięki atakowi gangu, który odważył się stanąć do walki z lodową panią. Na jego czele, jak zapewne większość zdołała zauważyć (wnioskuję po salwie radosnych okrzyków, jakie wtedy wybuchły ), stanął Pan Tomasz Woźnicki.
No i dopiero w tym momencie pojawił się problem, bo pretendentek do tronu było sporo. Trudne zadanie wyłonienia najpiękniejszej i najbardziej oddanej wiosennym obowiązkom z nich podjęło się jury w składzie: Pani Marzena Wolska, Pani Bronia Twerd, ks. Krzysztof Kępiński oraz Bartłomiej Dreżewski. Jednogłośnie wybrali oni kolorową delegacje z I B. Nie nastąpiło to jednak od razu, bo jury potrzebowało odrobiny czasu, który urozmaiciła nam klasa II A prezentując się w tańcu.
Potem przyszedł czas na rozruszanie całej sali, która zamiast patrzeć na popisy innych wolała by w nich uczestniczyć. Pierwszą konkrecją, do której zaprosili nas prowadzący były alkogoogle. Tymczasowy dyrektor podkreślał, że człowiek z tymi użyczonymi nam przez staż pożarną okularami porusza się tak, jakby był pod wpływem alkoholu. Było to doskonale widać, gdy pierwsi zawodnicy ruszyli slalomem ku piłce, wpadając po drodze na obserwujących ich kolegów i często pudłując. Do zabawy dołączył nawet Pan Woźnicki, któremu widocznie nie dość było atrakcji tego dnia. Uważam więc, że należą mu się szczególne podziękowania, ale do tego wrócimy później, bo jeszcze kilka osób zasługuje na takowe.
Po zakończeniu tej wzbudzającej wielkie zainteresowanie zabawy nadszedł czas na przeciąganie liny. Za pierwszym razem zmierzyli się reprezentanci uczniów i nauczycieli. Nie chciałabym tu teraz urazić naszej kadry pedagogicznej, ale z radością stwierdzam, że wygrali uczniowie, którzy zaraz potem polegli w starciu z licealistami. Nadeszła więc pora na rewanż nauczycieli, którzy zacierając ręce stanęli do starcia wiedzowego.
Na zakończenie klasa II A znów wyległa na scenę, tym razem wraz z plastikowymi kubeczkami. Przedstawili wyniki swojego projektu z zajęć artystycznych, rozpoczynając tym samym cykl spotkań konkursowych pt. Pomysłowy Gimnazjalista.
Teoretycznie tu wszystko się skończyło, ale praktyka ma to do siebie, że często wypiera teorię. Tak że raz jeszcze można było włożyć na nos alkogoogle i spróbować w nich swoich sił. Dopiero potem wszyscy rozeszli się do klas.
Tak jak wspomniałam, nie jednej osobie powinniśmy teraz podziękować. Myślę, że nie będzie przesadą, jeśli powiem, że chylę głowę przed klasą III D i Panią Ewą Gościńską, którzy podjęli się organizacji tego wszystkiego. Na oklaski na papierze zasługuje też cała II A z Panią Grażyną Łysy. Cóż dodać? Chyba pozostało mi tylko pozdrowić wszystkich serdecznie i powiedzieć, że mnie osobiście Dzień Wiosny odrobinę zaskoczył. To było coś więcej niż apel, na którym wszyscy zasypiają na siedząco.
Marta Matuszewska
Zdjęcia dostępne w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy
JĘDRZEJ GWIZDAŁA LAUREATEM KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego w roku szkolnym 2014/2015 został Jędrzej Gwizdała, uczeń klasy IIe Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie. Tym większy dla niego sukces, przed nim jeszcze przecież rok nauki w gimnazjum. Jędrzej już w pierwszej klasie zajmował wysokie miejsca w konkursach dotyczących języka angielskiego. Przejawiał zainteresowanie kulturą krajów anglojęzycznych, znajomość leksyki i struktur języka na bardzo wysokim poziomie. Sumienność, pracowitość, zaangażowanie - te cechy pozwoliły na osiągnięcie takiego wyróżnienia jednocześnie przy ogromie poświęconego na pracę nad zgłębianiem tajników języka czasu. Jędrzej zdobył na etapie wojewódzkim (część pisemna oraz część ustna w języku angielskim) 85%. Zyskuje tym samym roczną ocenę celującą z języka angielskiego, jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego w III klasie w części język obcy nowożytny, ma już dziś 100% punktów z obu części - podstawowej i rozszerzonej.
Jędrzeja do konkursu przygotowywała Pani Lucyna Taraska.
Tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego w roku szkolnym 2014/2015 wypracował sobie Szymon Gil z kl.IIIf Gimnazjum nr 1 im.Henryka Sienkiewicza w Barcinie. Preferujący pracę samodzielną, lekturę polecanej literatury w domowym zaciszu, Szymon jest uczniem, który raczej nie przejawiał do tej pory szczególnych uzdolnień językowych. Tym większą sprawił niespodziankę, najbardziej chyba samemu sobie. Ilość uzyskanych w finale punktów pozwoli Szymonowi swobodnie wybrać szkołę ponadgimnazjalną.
Opiekę dydaktyczną nad uczniem sprawuje Pani Lucyna Taraska.
GRATULUJEMY
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW


"Odnajdujemy w poezji coś z prawdy własnego serca."
Anna Kamieńska


27 marca 2015 r. w Żnińskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Słowa "Słowo Źródłem inspiracji" dla gimnazjalistów i 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Zuzanna Dziurzyńska z kl. 3 a brawurowym wykonaniem piosenki "Okularnicy" Agnieszki Osieckiej pokonała wszystkich uczestników zajmując I MIEJSCE. Jury w składzie: Barbara Sobotka (Kuj.-Pom. Centrum Kultury Bydgoszcz),Krystyna Jarzębowska, Jolanta Dobaczewska, Janusz Pryka, WYRÓŻNIŁO recytację poezji w wykonaniu Izy Marczak z kl. 3b.
Poezja śpiewana (także piosenka literacka) ? pojemny i nieprecyzyjnie określony gatunek muzyczny, w którym utwory składają się z wiersza, zwykle o charakterze ballady, oraz skomponowanej specjalnie do utworu muzyki. Najczęściej są to kompozycje o głębokiej treści, wyszukanej, często delikatnej melodii oraz skromnej aranżacji (zwykle na gitarę lub fortepian).
Gratulujemy :)
Agnieszka Korzempa
NAJLEPSZY RUSYCYSTA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015


Konkurs na Najlepszego Rusycystę naszej szkoły odbył się dla chętnych uczniów 26.03.2015r. Nieliczna grupa reprezentantów z klas uczących się języka rosyjskiego, podjęła się rozwiązania krótkiego testu dotyczącego leksyki, podstaw gramatyki oraz elementów wiedzy o Rosji. Najlepszą trójkę stanowią uczniowie klasy pierwszej, tym bardziej im gratulujemy.
I m-ce Karol Kaśków 1d
II m-ce Jakub Dreżewski 1c
III m-ce Paulina Małodzińska 1d