Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
Kontakt
Zespół Szkół nr 1 w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ
Uczniowie
Po szkole
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Bezpieczne wakacje

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Kwiecie 2016 »
Po Wt r Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Zespole Szkół nr 1 w Barcinie
MIKOŁAJ RATAJCZAK FINALISTĄ


W sobotę 23 kwietna b.r. odbyły się w Białymstoku zawody etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej. Województwo Kujawsko-Pomorskie było reprezentowane przez pięciu uczniów - w tym ucznia naszego liceum Mikołaja Ratajczaka z klasy I. Do tej olimpiady zostało zgłoszonych z całej Polski 2390 uczestników, do kolejnej części awansowało 277 uczniów, a do trzeciego etapu przeszło 76 uczniów.
Po pełnym emocji przebiegu zawodów finałowych, Mikołajowi udało się znaleźć w pięćdziesiątce najlepszych i uzyskać tytuł finalisty olimpiady. Do końca maja zapadną decyzje, które uczelnie i na jakie kierunki przyznają indeksy finalistom i laureatom. Opiekunem ucznia jest mgr Grażyna Sudoł.
Gratulujemy
NASZE LICEUM NA POWIATOWYCH TARGACH SZKOLNYCH


21 kwietnia w hali gimnastycznej I LO im. Braci Śniadeckich w Żninie odbyły się Powiatowe Targi Szkolne, zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną. Swoją ofertę edukacyjną dla uczniów kończących gimnazja przedstawiły szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu. Wśród nich nie mogło zabraknąć Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie.
Naszą ofertę edukacyjną okrasiliśmy ciut smacznym wypiekiem w postaci babeczek oraz pokazem robotów zmajstrowanych przez szkolnych fanów programowania. Nie zabrakło także produkcji obrączek z drukarki 3D i filmu promującego naszą szkołę w roli głównej z Jakubem Macyszynem. Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, dlatego ulotki i karty informacyjne rozeszły się jak świeże bułki. Dla zdecydowanych mieliśmy przygotowane również podania oraz długopisy z logo liceum.
Mamy nadzieję, że zorganizowane targi pomogły trzecioklasistom wybrać miejsce dalszej edukacji.
A jeśli jeszcze się wahacie, wybierzcie nasze Liceum Ogólnokształcące w Barcinie. :)

Dlaczego?

Liceum Ogólnokształcące w Barcinie może poszczycić się rewelacyjnymi wynikami matur 2015, wyższymi niż średnia wojewódzka i krajowa!!!!

język polski (podstawa) - 100% zdawalności
Kraj - 66%
Województwo - 65%
LO Barcin - 69%

matematyka (podstawa)- (89 % zdawalności
Kraj - 55%
Województwo - 52%
LO Barcin - 57%

języka angielski (podstawa) - 100% zdawalności

Kraj - 77%
Województwo - 75%
LO Barcin - 79%

BO FAKTY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE!!!!

OTO NASZA OFERTA:
- stypendia dla najlepszych (niezależnie od dochodu w rodzinie)
- dofinansowanie dojazdów do szkoły
- szafki dla wszystkich uczniów
- WI-FI free
- tablety dla wszystkich uczniów
- bezpłatne korzystanie ze stadionu LA, nowoczesnego i jedynego w powiecie żnińskim basenu, 2 sal gimnastycznych, ?Orlika?
- obiady szkolne
- pracownia informatyczna wyposażona na poziomie akademickim
- nowoczesne technologie- e-dziennik, i- voty
- bezpłatne wyjazdy na zajęcia i wykłady na wyższe uczelnie
- każda klasa w naszej szkole wyposażona jest w tablicę interaktywną, rzutnik multimedialny, rzutnik pisma i dostęp do internetu
- nauka języka angielskiego z native speakerem
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, m.in. robotyka (wykorzystanie dronów, robotów zdalnie sterowanych, drukowanie w 3D), koło teatralne, szachy, zajęcia sportowe, geocaching

Zdjęcia z naszego wyjazdu dostepne są TUTAJ
WYJAZD DO GNIEZNA


We wtorek, 22 kwietnia zorganizowany został wyjazd do Gniezna dla pierwszych klas gimnazjum. Wycieczka zaczęła się od zwiedzania katedry gnieźnieńskiej. Przewodnik przybliżył nam początki jej istnienia, które sięgały końca IX wieku. Dowiedzieliśmy się kilku ważnych informacji, między innymi tego, że pod koniec X wieku Mieszko I wybudował świątynie na planie krzyża , przebudowując jednonawowe oratorium. W 977 roku pochowano w świątyni księżną Dobrawę, żonę Mieszka I. Przed przybyciem św. Wojciecha do Gniezna, Bolesław Chrobry przebudował świątynię według planu prostokąta, wynosząc ją później do rangi katedry. W 999 roku odbył się pogrzeb św. Wojciecha oraz kanonizacja, której dokonał papież Sylwester II. W 1000 roku do Gniezna przybył cesarz Otton III, aby pomodlić się przy grobie św. Wojciecha. Odbył się wtedy tzw. I zjazd gnieźnieński. Zobaczyliśmy również Drzwi Gnieźnieńskie z XII wieku, które są unikatowym zabytkiem romańskiej sztuki odlewniczej. Zostały wykonane z brązu za panowania księcia Mieszka III Starego. Lewe skrzydło drzwi jest większe od prawego. Na każdym ze skrzydeł przedstawione jest po dziewięć kwater z płaskorzeźbami scen figuralnych, odnoszących się do życia św. Wojciecha. Olbrzymie wrażenie zrobiła na nas informacja o wadze tych drzwi, bowiem ich ciężar wynosi tonę dwieście.
Po zwiedzeniu katedry udaliśmy się do pobliskiego Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zobaczyliśmy tam ciekawe prezentacje multimedialne i filmy w jakości 3D. Pierwsi Piastowie niemalże wychodzili do nas z ekranu. Interesujące okazały się też zabytki związane z polskim wczesnym średniowieczem. Szczególnie spodobała mi się zbroja rycerska, której nieodłącznym elementem były różnego pokroju hełmy.
Cała wycieczka była bardzo interesująca. Mięliśmy okazję, aby lepiej poznać historię naszych początków. Chętnie wybrałabym się na taką wycieczkę drugi raz.
Karolina Śmigielska kl. Ic
Zdjęcia z wyjazdu dostępne są w naszej szkolnej galerii.
MARATON MATEMATYCZNY
Newsy

Dnia 15 kwietnia 2016 roku w godzinach od 14.00 do 17.00 odbył się w naszej szkole Maraton matematyczny. Uczniowie klas trzecich gimnazjum i liceum przygotowywali się do swoich egzaminów z matematyki. W maratonie brało udział 72 uczniów trzecich klas gimnazjum. Rozwiązywali oni dwa arkusze egzaminu gimnazjalnego. W maratonie tym uczestniczyło również 5 uczniów trzeciej klasy liceum, którzy zmagali się z zadaniami przygotowującymi do matury.
Gimnazjaliści mają już egzamin za sobą, a maturzystom życzymy powodzenia.

MARATON JĘZYKOWY


14 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole Maraton językowy. Młodzież klas III miała możliwość rozwiązywania testów gimnazjalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym aż przez 4 godziny. Liczba uczestników (60 uczniów) była dużą niespodzianką dla nauczycieli anglistów. Wszyscy rozwiązywali testy na miarę własnych możliwości- indywidualnie, w parach lub małych grupkach. Dla niektórych 4-godzinny maraton, dla innych tylko krótka rozgrzewka, ale było warto. Na egzaminie w środę okazało się, że praca pisemna jest bardzo podobna do tej, z którą młodzież zmagała się na maratonie. Bardzo nam miło, że tak duża grupa uczniów chciała zastosować swoją wiedzę w praktyce i mamy nadzieję, że będzie to widoczne w wynikach egzaminów. Zwycięzcą maratonu okazał się Gabriel Nowak z klasy IIIa, drugie miejsce - Joanna Mrowińska z klasy IIIb, a trzecie Michalina Śledzikowska z klasy IIIe. Gratulujemy!
ZAPROSZENIE NA RYNEK


Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki prowadzi kampanię promocyjną Programu Rodzina 500+.
W związku z powyższym 28 kwietnia, o godzinie 17.00, na Rynek naszego miasta, zawita Bus 500+, którym przyjadą do nas pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego, opowiedzą o realizacji tego Programu i odpowiedzą na ewentualne pytania.
W spotkaniu będą uczestniczyć pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy realizują Program 500+ z ramienia Gminy. Oni również będą odpowiadać na zadawane pytania.
Zapraszamy na spotkanie Wszystkich chętnych, a w szczególności Rodziny z Dziećmi.
WYNIKI XVII FINAŁU KONKURSU MATEMATYCZNEGO


W sobotę 23.04.2016r. odbył się XVII Finał Konkursu Matematycznego w gminie Barcin Wzięło w nim udział 88 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Finaliści rozwiązywali 5 zadań w czasie 120 minut. Maksymalnie mogli zdobyć 30 punktów. Laureatem konkursu zostawał ten uczestnik, który uzyskał minimum 70% punktów. Pocieszający jest fakt, że mimo mniejszej liczby uczestników, spowodowanej niżem demograficznym, nie zmalała liczba laureatów.
Tytuł laureata przypadł następującym uczniom:
Gimnazjum nr 1 w Barcinie
Klasa I :
1. Jaskuła Zuzanna
2. Łagocka Aleksandra
3. Jakubowski Arkadiusz
4. Marczak Piotr
5. Krause Bartosz
6. Orkiszewski Konrad
7. Barczyński Tomasz
8. Gałązka Kacper
9. Magdziarz Magdalena
10. Osiecki Marcin
11. Kołaczyk Jakub

Klasa II:
1. Dreżewski Jakub
2. Bartoś Adrianna

Klasa III:
1. Kozłowski Jakub
2. Czuba Jakub
3. Feliksiak Magdalena
4. Rybiński Adrian
5. Labuda Natalia
6. Puzio Paulina

DZIEŃ CHEMICZNY


"Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem."
Cyceron

Trzymając się tej starej życiowej zasady, w poniedziałek 11.04.2016r. wzięliśmy udział w zajęciach
w ramach "Dnia Chemicznego". Został on zorganizowany w naszej szkole przez p. Iwonę Zbieranek już po raz drugi. To na jej zaproszenie przyjechali do nas pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali przy UMK w Toruniu. Pani Dominika, pan Piotr i niesamowity pan Łukasz posługując się prostym językiem, w przezabawny, momentami komiczny sposób pomagali nam zrozumieć, a przez to lepiej zapamiętać trudne przemiany chemiczne. Przez dwie godziny intensywnie pracowaliśmy, wykonując bardziej i mniej skomplikowane doświadczenia. A na koniec - "wisienka na torcie", czyli pokaz efektownych eksperymentów - dużo hałasu, ognia i dymu. W tej części wzięli również udział nasi młodsi koledzy ze szkół podstawowych naszej gminy. Te pokazy wywołały wielkie emocje i z pewnością pozostawiły niesamowite wrażenia. Dla nas, uczniów klas III, "Dzień Chemiczny" to ciekawa powtórka przed egzaminem, dla licealistów to próba sił zanim dokonają wyboru chemii jako przedmiotu maturalnego. Uczniowie młodszych klas z niecierpliwością czekają na kolejny "Dzień Chemiczny". To już niedługo ? do zobaczenia za rok.
Zdjęcia z dnia chemicznego można zobaczyć w naszej szkolnej galerii
JAKI ZAWÓD? ODCINEK XI


Witajcie drodzy uczniowie,
Zastanawiacie się nad swoją przyszłością, rozważacie, jaką ścieżką podążać dalej? Postawić na ogólną edukację, czy zdecydować się na kształcenie zawodowe?
Tym razem informacja dla rodziców pod tytułem "Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną" Więcej znajdziecie pod tym LINKIEM.
Zapraszam do lektury szczególnie rodziców.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA


W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do akcji kolorowych skarpetek. Data 21 marca została wybrana na obchody Dnia Chorych na Zespół Downa nie przypadkowo. W 21 parze chromosomów osoby zdrowe mają dwa chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa maja 3. W ramach jedności z chorymi uczniowie i pracownicy naszej szkoły założyli dwie inne skarpetki, które zupełnie do siebie nie pasują tak, jak dodatkowy trzeci chromosom odpowiedzialny za Zespół Downa.
Cieszymy się, że są jeszcze takie osoby, które nie boją się ośmieszenia. Dziękujemy wszystkim tym, którzy dołączyli się do akcji!
Uczniowie klasy IIIA
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016


Egzamin Gimnazjalny 2016 - matematyczno-przyrodniczy. Blisko 360 tysięcy uczniów przystąpiło dziś do testu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej – w której sprawdzana jest odrębnie wiedza z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki, geografii oraz odrębnie z samej matematyki. Egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest w trzeciej klasie gimnazjum. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że musi przystąpić do niego każdy uczeń kończący szkołę. Przystąpienie do egzaminu jest bowiem jednym z warunków jej ukończenia.
Więcej na temat egzaminów znajdziecie TUTAJ.
Przykładowe rozwiązania z zadań z historii i wosu znajdziecie TUTAJ
źródło: g.pomorska, rmffm
Natomiast już jutro czeka naszych uczniów egzamin z części językowej.
Życzymy samych trafnych odpowiedzi