Gimnazjum nr 1 Barcin
Kontakt
Gimnazjum nr 1 w Barcinie
ul. Polna 1
88-190 Barcin
tel. 52 383 23 92

sekretariat:
- sek@gimbarcin.pl
- sek@gimbar.internetdsl.pl
Gimnazjum
Uczniowie
Osiągnięcia szkoły
Konkursy 2013/2014
Dla nauczyciela
Reklama
Miasto Barcin

Szachy Barcin

Miejski Dom Kultury Barcin

Basen Barcin

Barcin na starej fotografii

Biblioteka Miejska w Barcinie

Dąb Barcin - strona kibiców

Maciuś - Polska Fundacja Pomocy Dzieciom

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-DZIENNIK
KONKURS
Głosuj na nas raz dziennie!
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
POGODYNKA
Kalendarz
« Październik 2014 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Ostatnie Obrazy
Powitanie
Witamy w Gimnazjum nr 1 w Barcinie
DOBRY WYSTĘP NASZYCH BIEGACZY

gimnazjum Barcin
Dnia 25.09.2014 roku odbyły się w Żninie Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dziewczęta rywalizowały ze sobą na dystansie 1500 m, a chłopcy mieli do pokonania trasę 2000 m. Gimnazjum nr 1 w Barcinie reprezentowało sześcioro uczniów. Byli nimi: Katarzyna Cudo (I d), Kacper Broniszewski (I a), Jakub Szostek (II a), Dominik Zwoliński (III c), Kamil Dziennik (III d), Bartłomiej Dreżewski (III d). Czworo z nich awansowało na zawody wojewódzkie, które odbędą się dnia 08.10.2014 roku w Bydgoszczy. Jedyna nasza przedstawicielka wśród dziewcząt, Katarzyna Cudo w rywalizacji ze starszymi rywalkami zajęła 3 miejsce. Natomiast wśród chłopców Dominik Zwoliński również uplasował się na 3 miejscu, Kamil Dziennik był na 4 pozycji, a Jakub Szostek zajął 5 miejsce. Bardzo ambitnie pobiegli również Bartłomiej Dreżewski (9 miejsce) i Kacper Broniszewski (10 miejsce).
GRATULACJE!!!

CZY WARTO BYĆ PRZYZWOITYM? - KONKURS

gimnazjum Barcin
Rada Rodziców i Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie ogłaszają konkurs literacki pt: "Czy warto być przyzwoitym?";
Do wygrania wspaniałe nagrody!
Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ.
Zapraszamy do udziału
OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

gimnazjum Barcin
We wtorek, 23 września, odbyło się w naszej szkole ognisko integracyjne klas pierwszych. Wszyscy stawiliśmy się na mecie zwarci i gotowi do zdrowej rywalizacji w konkurencjach sportowych: przeciąganiu liny, przenoszeniu piłek do kosza, w rzucie kaloszem na odległość.
W myśl staropolskiego powiedzenia „Taniec łagodzi obyczaje” tradycyjnie odtańczyliśmy „Belgijkę” na boisku szkolnym w kroplach jesiennego deszczu. Najlepszymi okazali się uczniowie klas:
I miejsce – I c
II miejsce – I a
III miejsce – I e
IV miejsce – I b, I d
Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie, Rodzicom, P. Gniewomirowi Rydlewskiemu, Paniom pracującym w kuchni, naszym wychowawcom i pracownikom obsługi.
Pierwszoklasiści
Zdjęcia z ww. imprezy można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy
SZKOŁA W RUCHU


Jak przystało na SZKOŁĘ W RUCHU już z początkiem miesiąca września uczniowie klasy IIA zainaugurowali nowy rok szkolnej aktywności rekreacyjno - ruchowej. Młodzi sportowcy pod opieką swoich trenerów i nauczycieli Pana Wojciecha Kowala oraz Pana Rafała Rydlewskiego wyruszyli na szkolny rajd rowerowy. Trasa wycieczki prowadziła od Barcina przez Szczepanowo, Annowo, Wiktorowo i Wójcin aż do miejsca startu. Jednym z celów wycieczki było kształtowanie wytrzymałości. Jest to cecha warunkująca prawidłowe funkcjonowanie zarówno organizmu sportowca, jak i przeciętnego człowieka w życiu codziennym. Uczniowie oprócz zażywania aktywności fizycznej, edukowali się geograficznie. Po dotarciu do głazu narzutowego w Annowie prelekcję wyłożył Pan Wojciech Kowal. W trakcie wycieczki nie zabrakło również elementów zabawy. Ognisko w Wiktorowie oraz pokonywanie toru przeszkód urozmaiciło wyjazd oraz sprawiło wiele radości uczniom.
TRZECIA EDYCJA NARODOWEGO CZYTANIA


6 września przy Urzędzie Miejskim odbyła się trzecia edycja Narodowego Czytania. W tym roku w całej Polsce czytana była "Trylogia" Henryka Sienkiewicza. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się od występu zespołu wokalnego z naszego gimnazjum przygotowanego przez Panią Agnieszkę Korzempę. Pierwszą część "Trylogii", czyli "Ogniem i mieczem przybliżyli nam mieszkańcy Piechcina oraz Burmistrz Barcina Pan Michał Pęziak. Z kolei fragmenty "Potopu" przeczytali nam reprezentanci Barcina, m.in. Zastępca Burmistrza Pan Sławomir Różański, przedstawiciele straży miejskiej, policji oraz UTW. "Pana Wołodyjowskiego" przedstawili uczniowie i nauczyciele Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie. Wstęp do ostatniej części Trylogii przeczytała Pani Dyrektor Lidia Kowal, rolę Zagłoby czytał Dyrektor SLO Tomasz Woźnicki, teksty Pana Wołodyjowskiego zaprezentował Pan Artur Zamiar, a jego ukochanej Baśki uczennica SLO Julia Lucius. W rolę Azji wcielił się uczeń SLO Przemek Stefaniak, a pana Nowowiejskiego prezentował Filip Andler. Wszystkie sceny łączył narrator, którym była Izabela Marczak. Fragmenty do naszego występu wybrała Pani Marzena Wolska. Po każdej przeczytanej części odbywał się krótki quiz dla publiczności. Podczas trwania akcji każdy, kto przyniósł z domu którąś z części "Trylogii" ,mógł przybić w niej pamiątkową pieczątkę.
Izabel Marczak - uczennica klasy IIIb
ZEBRANIE Z RODZICAMI


18 WRZEŚNIA W NASZYM GIMNAZJUM ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z RODZICAMI
O SZCZEGÓŁACH ZEBRANIA ORAZ O GODZINE ROZPOCZĘCIA POINFORMUJEMY NIEBAWEM
ZMIANA PLANU OD 08.09.2014R.


UWAGA!!!
Od poniedziałku 8 września ulegnie zmianie plan zajęć dydaktycznych.
Prosimy o zapoznanie się z nowym planem, który jest dostępny TUTAJ oraz w menu głównym oraz belce tytułowej.

NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII HENRYKA SIENKIEWICZA


NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII Henryka Sienkiewicza w Barcinie pod hasłem
„Czy w Warszawie czy w Barcinie twórczość Henryka Sienkiewicza nie zaginie”
W dniu 06.09.2014 r z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w całej Polsce przeprowadzona zostanie III edycja Narodowego Czytania. Wspólnie, publicznie czytana będzie lektura tworząca „cykl powieści, w których pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw."
Władze Samorządowe Gminy Barcin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, Miejski Dom Kultury oraz Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza i Społeczne LO w Barcinie - włączają się do tegorocznej edycji Narodowego Czytania TRYLOGII Henryka Sienkiewicza.
W tym dniu, w sobotnie południe o godz. 12 00 zapraszamy na niezwykle wydarzenie kulturalne dla mieszkańców Barcina - między innymi zobaczymy scenki rodzajowe w oparciu o teksty poszczególnych części Trylogii.
Do Narodowego Czytania włączą się Burmistrz i jego Zastępca ,mieszkańcy Piechcina, którzy przedstawią „Ogniem i mieczem”, z „Potopem” zapoznają nas mieszkańcy Barcina, a społeczność Gimnazjum nr 1 w Barcinie i Społecznego LO w Barcinie przybliży zebranym „Pana Wołodyjowskiego”.
Po przedstawieniu poszczególnych części Trylogii, wśród zebranych słuchaczy, zostanie przeprowadzony krótki konkurs, oczywiście z małymi nagrodami, sprawdzający uwagę słuchających.
Dla chętnych uczestników akcji, którzy będą mieli przy sobie egzemplarze książek z utworami Henryka Sienkiewicza - miła niespodzianka – pamiątkowy stempel związany z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania
Spotkanie literackie Trylogią Henryka Sienkiewicza odbędzie się na placu przed Urzędem Miejskim. W przypadku niepogody w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin ul. Ludowego Wojska Polskiego 4 a.
Serdecznie zapraszają Burmistrz Barcina i Organizatorzy
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

gimnazjum barcin
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego.
Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie wzięli udział w akademii upamiętniającej 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy III d oraz panie Ewa Gościńska i Halina Pietrzak. Po odśpiewaniu hymnu prowadzący przypomnieli o tragicznych wydarzeniach tamtego okresu. Ogromne wrażenie wywołał na zebranych alarm bombowy i komunikat o wybuchu wojny. W świetle przedstawionych informacji przytoczenie słów Abrahama Lincolna „Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca” nabrało szczególnego znaczenia.
Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Lidia Kowal, która powitała zgromadzonych, szczególnie uczniów klas pierwszych, przedstawiła nowych nauczycieli. Zapoznała pierwszoklasistów z zasadami bezpieczeństwa i funkcjonowania szkoły, a także przedstawiła im wychowawców. Na zakończenie życzyła wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym.
Podczas spotkania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w wakacje: Polonistki Pani Marii Plucińskiej oraz absolwenta gimnazjum Bartosza Kozaka.
Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w naszej szkolnej galerii.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015


1 września 2014 roku, w poniedziałek o godz. ok. 8:15 (w sali gimnastycznej) rozpocznie się kolejny rok szkolny!
Godzina rozpoczęcia jest podana w przybliżeniu, gdyż od godz. 7:30 w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego odbędzie się msza za śp. Mariolę Plucińską.

Co czeka naszych uczniów w roku szkolnym 2014/2015? Kiedy będą przerwy świąteczne, jak wypadają dni wolne, kiedy będą ferie i najważniejsze egzaminy? Zobaczcie kalendarz na rok szkolny 2014/2015.
Zimowa przerwa świąteczna przypada na 23 grudnia do 1 stycznia 2015 roku.
Ferie zimowe od 16 lutego do 1 marca
Wiosenna przerwa świąteczna w roku szkolnym 2014/2015 przypada na okres od 2-7 kwietnia 2015 r.
Wolne z okazji świąt majowych przypada 1 maja 2015 r. (piątek)
Boże Ciało 4 czerwca 2015 r.
Oficjalne zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca 2015 r.

Plan zajęć!

WSZYSTKIE KLASY


EGZAMINY POPRAWKOWE 2014


25 i 26 sierpnia w naszej szkole będą odbywały się egzaminy poprawkowe. Nasi uczniowie będą próbowali swoich sił z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki, chemii, geografii, historii, wychowania fizycznego.
Egzaminy 25 i 26 sierpnia rozpoczynają się od godz. 9:00.
Pełne zestawienie egzaminów poprawkowych wraz z podziałem na poszczególne klasy znajdziesz TUTAJ. lub dzwoniąc do sekretariatu szkoły pod numer 383-23-92
Życzymy powodzenia!